Capcom naprawia to, co zepsuł. Można cofnąć najnowsze aktualizacje do Resident Evil 2, 3 i 7

Resident Evil 2, 3 i 7 - teraz możemy cofnąć problematyczną aktualizację
Newsy PC PS5 Xbox Series

Capcom chciał nas zadowolić, ale wyszło… słabo. Resident Evil 2, 3 i 7 dostały aktualizacje, które uniemożliwiły niektórym graczom PC rozgrywkę.

Niedawno poprzednie gry z serii Resident Evil licząc od „siódemki” do remake’u „trójki” wzbogacono o nowe technologie. Capcom wydał aktualizacje do wyżej wymienionych, dzięki którym posiadacze PS5, XSX i XSS oraz PC mogą cieszyć się ray tracingiem i nie tylko. O ile to fantastyczna wiadomość dla posiadaczy konsol, gracze PeCetowi nie byli aż tak zadowoleni.

Wszystko przez to, że aktualizacje nie były opcjonalne, a… przymusowe. Cały next-gen trafił do gier także w wersji PC, ale nie każdy może się nim cieszyć. W końcu automatycznie podniesiono wymagania tych tytułów. Gracze, którzy starsze wersje odpalali na minimum albo nawet w niskim „klatkarzu” teraz nie mogą uruchomić ich wcale. Oczywista krytyka fanów posypała się na Capcom, który błyskawicznie zareagował.

Firma informuje, że do graczy wróciły teraz poprzednie wersje tychże gier, bez potrzeby korzystania z dobrodziejstw nowych technologii. Każdy więc może cieszyć się rozgrywką tak samo jak miało to miejsce wcześniej. Nie obeszło się bez komplikacji, bo aby cofnąć patcha, musimy trochę poszperać na Steam.

Jak wrócić do wcześniejszych wersji gier Resident Evil?

  1. W kliencie Steam kliknij przycisk BIBLIOTEKA.
  2. Kliknij prawym przyciskiem myszy grę i wybierz „”Właściwości…””.
  3. W menu podręcznym wybierz „”BETA””.
  4. Z menu rozwijanego wybierz „”dx11_non-rt”” (Uwaga: hasło nie jest wymagane)
  5. Zamknij menu podręczne i pozwól klientowi Steam na automatyczną aktualizację gry.
  6. Po zakończeniu aktualizacji powinieneś być w stanie normalnie uruchomić grę
  7. Należy pamiętać, że niektóre ustawienia opcji w grze zostaną zresetowane w wyniku procesu cofania.

W razie chęci powrotu do nowej wersji – wystarczy w kroku 4 wybrać „Brak” z rozwijanej listy. Całe szczęście, że firma jednak pozostawiła graczom wybór, ale trochę szkoda, że i tak trzeba cofać wersję gry samodzielnie, aby móc zagrać tak jak dawniej.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie