Resident Evil 3 Remake – długość/czas gry, New Game+, poziomy trudności

Twórcy Resident Evil 3 Remake ujawnili kilka drobnych szczegółów dotyczących produkcji. Inne zostały wygrzebane w kodzie wersji demonstracyjnej.

Jeszcze tydzień z małym kawałkiem i zanurzymy się w pełnej wersji Resident Evil 3 Remake. Póki co, możemy ogrywać demo na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One (tutaj linki do pobrania), zatem kto nie spróbował, gorąco zachęcamy.

Tymczasem w sieci lądują kolejne ciekawostki dotyczące gry (dzięki DSO Gaming). W wywiadzie dla GamingBolt producent Peter Fabiano, mówił o Nemesisie. Deweloperzy tak zaprojektowali postać, by wizualnie pasowała do foto-realistycznego Raccoon City. Jeśli chodzi o rozgrywkę, twórcy chcieli, aby gracze czuli, że Nemesis nieustannie ich ściga. Stąd pseudonim The Pursuer kreatury i dlatego potwór jest tak bardzo zwinny. Na szczęście, system uników doskonale sprawdza się w przypadku spotkania z Nemesisem.

Wywiad z Fabiano dla magazynu GameInformer przynosi ze sobą natomiast ciekawostki dotyczące noża, którym Jill Valentine wywija w Resident Evil 3 Remake. Teraz jest on niezniszczalny, co oznacza, że ​​możemy go używać bez obawy, że się złamie/uszkodzi. Jak już wspominaliśmy w jednym z naszych poprzednich newsów, całą kampanię będzie można przejść, walcząc jedynie nożem.

Gracze wzięli się również za “rozebranie” kodu wersji demonstracyjnej RE3 i ujawniono w ten sposób wiele nowych szczegółów. Wiadomo np., że gra będzie miała cztery poziomy trudności: Assisted, Normal, Hard i Super Hard. Jest też Nowa Gra Plus, która ma nieco zmodyfikować kampanię fabularną.

Co do długości gry/czasu przejścia fabuły w odświeżonej “trójce”, według różnych przecieków tytuł wyrwie nam z życia niezbyt wiele czasu, bo jedynie około 5 godzin.

Przypominamy, że Resident Evil 3 Remake debiutuje już 3 kwietnia. Zagramy na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.