Resident Evil 3 Remake dostało… demake. Wbrew pozorom nie wygląda jak oryginał

Resident Evil 3 Remake dostało... demake. I nie jest to oryginał
Newsy PC PS4 PS5 Retro Xbox Series XOne

To trochę tak jakby z Pizzy z salami usunąć salami i wcale nie dostać margherity. Resident Evil 3 Remake ma demake, bo w sumie czemu nie?

Kuriozalny pomysł nie oznacza wcale, że nie ma na co patrzeć. Twórca zadbał o najmniejsze detale i mnóstwo ukrytych smaczków dla wiernych fanów serii. W ten sposób właśnie powinno robić się koncepcyjne demake’i. Od razu zaznaczę jednak, iż jest to wyłącznie krótki filmik, a nie gra, także nigdy w tego typu pozycję nie zagramy. Z drugiej strony… wciąż mamy oryginalne Resident Evil 3.

YouTuber Rustic Games zdecydował się zrobić demake w stylu gier z PlayStation 1 na podstawie remake’u RE3. Brzmi to dziwacznie, ale ma to trochę sensu. W końcu odświeżenie kultowej pozycji od Capcomu w wielu elementach różni się od oryginału. W tym przypadku może obejrzeć nową-starą wersję intra do gry.

Intro wedle demake’u łączy klasyczną wizję i otwarcie w stylu Nemezis z tym, co dostaliśmy w odświeżeniu. Mamy tu m.in. sekwencję koszmaru Jill, która teraz przypomina jej pierwsze spotkanie z zombie z Resident Evil. Jej “potworzasta” wersja pojawia się w wannie, po czym zabija bohaterkę. Wtedy możemy ujrzeć kultowe “You Died”, ale tylko na chwilę – Jill szybko się budzi. Wtedy niestety czeka na nią coś znacznie gorszego, bo da się usłyszeć ciężkie kroki kultowego potwora tuż za jej mieszkaniem.

Do tego w całym wnętrzu znajdziemy nawiązania do poprzednich odsłon serii, więc fani mają czego szukać. Przy okazji wspomnę jedynie, że po “trójce” doczekamy się także remake’u “czwórki”, który debiutować ma niedługo.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie