Resident Evil 2 w prawdziwym życiu. Na szczęście to tylko fanowskie wideo

Leon S. Kennedy
Newsy

TikToker odtworzył oryginalne Resident Evil 2 w prawdziwym życiu. Twórca zadbał o dźwięki z gry, a nawet sposób poruszania się postaci.

Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałby klasyczny Resident Evil 2 w prawdziwym życiu? Użytkownik na Tik Toku o pseudonimie lake_skywalker stworzył krótkie wideo, w którym odtwarza kultową rozgrywkę. Sam wcielił się w Leona S. Kennedy’ego i odbył wędrówkę po warsztacie wypełnionym zombie. Autor zaprezentował dobrze znane fanom walkę, zarządzanie inwentarzem, a także „drewniane” poruszanie się protagonisty. Zobaczcie sami, jak udało mu się przenieść wirtualny świat do rzeczywistości.

Autor zachował efekty dźwiękowe oraz muzykę prosto z gry. Również ustawienie kamery i animacje postaci zostały „wyciągnięte prosto” z RE 2. Nie muszę wspominać o stworzeniu cosplay’u głównego bohatera, a także charakteryzacji zombie. Te prezentują się przyzwoicie. Twórca umieścił także klasyczny ekran ekwipunku. Nie zabrakło słynnych sekwencji ukazujących drzwi, podczas przechodzenia między lokacjami. Czuć klimat Rezydencji Zła.

Przypomnijmy, że oryginalne RE 2 ukazało się na rynku w 1998 roku na PlayStation 1 i PC. Jest to druga odsłona cyklu i przez wielu uważana za najlepszą (lub na równi z RE 4) z całej serii. Dwadzieścia jeden lat później mogliśmy zagrać w odświeżoną wersję tego tytułu, czyli RE 2 Remake. Ten został bardzo ciepły przejęty przez graczy. Fani docenili grafikę, odtworzenie oryginalnej atmosfery, a także zachowanie przez twórców wielu mechanik np. łamigłówek.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie