Resident Evil 2 na urządzenia mobilne od Netease. Wyciekły screeny. Ale czy dane nam bedzie w ogóle zagrać?

resident evil 2 mobile
Mobile Newsy

Resident Evil to niezwykle popularne unierwsum. Nic więc dziewnego, że jedną z odsłon przygotowywano na platformę mobilną. Jak się jednak okazuje, została ona najwyraźniej anulowana.

Użytkownik Reddita nickiem KekanKok odnalazł w sieci, a właściwie na LinkedInowskim profilu proacownika studia NetEase grafiki sugerujące prace nad Resident Evil 2 w wydaniu na urządzenia mobilne. W wątku na Reddicie nie brakuje komentarzy, że projekt mógł zostać anulowany ze względu na to, że deweloper mógł się zorientować, iż może ową produkcję wydać ekskluzywnie dla systemu iOS, przytulając przy tym co nieco pieniędzy, tak jak miało to miejsce w przypadku RE4 Remake. Inna fanowska teoria głosi, że Capcom anulował ów mobilny projekt ze względu na chęć wydania go raczej na konsoli NIntendo Switch 2. Prawdy być może nie dowiemy się już nigdy, natomiast pozostaje nam zapoznanie się z rzeczonymi grafikami:

Resident Evil 2 na smartfony
Resident Evil 2 na smartfony
Resident Evil 2 na smartfony
Resident Evil 2 na smartfony
Resident Evil 2 na smartfony
Resident Evil 2 na smartfony

Resident Evil – w produkcji jest jeszcze kilka nowych gier z uniwersum

Choć Resident Evil 2 na platformy mobilne został najwyraźniej anulowany, to przypomnijmy, że mniej więcej miesiąc temu w sieci pojawiła się informacja, jakoby Capcom pracował nad kolejnymi pięcioma grami w uniwersum, w tym nad RE 9. Najprawdopodobniej to ona ma ukazać się mniej więcej w okolicach 2026/2027 roku. Jeśli wierzyć przeciekom, gra tym razem postawi na mitologię amerykańskich legend, w tym kryptydy, nawiedzone miasteczka i tak dalej. Oficjalnie jednak nadal nic o grze nie wiemy. Gracze na Reddicie zgadują ponadto, że w planach Capcomu może być także odświeżenie RE5, Code: Veronica, RE Revelations 3, a także osobna gra związana z Hunkiem, której istnienie wyciekało już jakiś czas temu. Być może doczekamy się również remake’u „jedynki” w duchu innych odświeżeń? Oby.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie