GTA V osiągnęło niebywały kamień milowy. W to zagrał już chyba każdy

GTA V
Newsy PC PS3 PS4 PS5 X360 Xbox Series XOne

Sprzedaż niektórych gier osiąga naprawdę wysoki poziom, docierając do nawet dziesiątek milionów osób na świecie. Zdarzają się jednak takie wyjątki, które swoją sprzedaż liczą w setkach — tak, milionów. Nie ma ich zbyt wiele, ale jednym z nielicznych przedstawicieli absolutnie topowo sprzedających się produkcji jest GTA V. Tytuł przebił ostatnio niewyobrażalną granicę.

GTA V jest już ponadczasowe — miliony fanów to potwierdzają

Pamiętacie pierwszą premierę GTA V w 2013 roku? Tak, pierwszą, bo przecież gra była później wydawana również na PC, konsole PS4 i Xbox One, a następnie na obecną generację z PS5 i Xbox Series X|S. Lata mijały, a gracze ani myśleli o porzuceniu gry na rzecz innych produkcji. Jedną rzeczą jest oczywiście rozbudowana przygoda dla jednego gracza z trójką bohaterów. Coś zupełnie innego to natomiast świetny tryb sieciowy, bo przecież w GTA Online wciąż czas spędza cała masa graczy.

Tak duża popularność tytułu objawiła się w świetnej sprzedaży gry, która ostatnio zaliczyła naprawdę okazały kamień milowy. Według najnowszych raportów, Grand Theft Auto V sprzedało się w ponad 200 milionach egzemplarzy na całym świecie. Serio, dwustu. To gigantyczny wynik, o którym pomarzyć może praktycznie każda inna gra na świecie. No, może poza jedną.

Obecnie mamy na świecie zaledwie 3 gry, które sprzedały się w nakładzie przynajmniej 100 milionów egzemplarzy. Najniższe miejsce podium należy do Tetrisa od Electronic Arts z 2006 roku. Warto zaznaczyć, że chodzi o tę konkretną edycję, nie zaś wszystkie wydania łącznie — tego byłoby wówczas znacznie więcej. Na drugim miejscu jest wspomniane GTA V.

Zobacz: Na ten film musisz iść do kina

A jaka jest najlepiej sprzedająca się gra w historii? Ten tytuł dzierży Minecraft. Gra od momentu wydania w 2011 roku znalazła ponad 300 milionów nabywców. Nie zanosi się na zmiany i przetasowania w tym zestawieniu…

Źródło: videogameschronicle.com

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie