Recenzje Xbox One X pozytywne, lecz jest jedno “ale”

Wiele redakcji zdążyło przyjrzeć się najnowszej konsoli Microsoftu i w sieci zaczynają pojawiać się recenzje/testy Xbox One X.

Xbox One X zadebiutuje na rynku już w przyszłym tygodniu, 7 listopada. Jak się okazuje, osoby mające dostęp do konsoli już teraz, zachwycają się doznaniami wizualnymi w rozdzielczości 4K czy genialnym trybem HDR w Gears of War 4. Jeśli już ktoś wystawia ocenę w punkcikach, to Xbox One X zbiera mocne 8/10.

Niektórzy recenzenci podkreślają, że nie ma większego sensu kupować Xbox One X w przypadku, kiedy nie posiadamy dużego telewizora 4K. Kto nadal trzyma w domu ekran Full HD, nie zauważy miażdżących różnic w grafice. Jeśli jednak macie 4K, niezapomniane wrażenia gwarantowane.

Premiery gier w listopadzie. 11 gier, których nie można przegapić

Wśród największych minusów Xbox One X pojawiają się głosy o zbyt małym dysku twardym. 1 TB wydaje się na pierwszy rzut oka wystarczający, lecz jeśli będziemy chcieli pograć w duże produkcje w 4K, szybko okaże się, że to za mało.

Brytyjski Eurogamer wylicza, że Quantum Break zajmuje aż 159 GB na HDD, jeśli wgramy na dysk wszystkie pliki tytułu wliczając w to filmiki. Gears of War 4 z patchem 4K potrzebuje 103 GB przestrzeni, a Halo 5 zeżre z dysku 112 GB wolnego miejsca.

W przypadku, gdy zainstalujemy kilka dużych gier, może się więc okazać, że 1 TB szybko się wyczerpie i pozostanie nam deinstalacja tytułów albo dokupienie dysku zewnętrznego.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.