Ranking najczęściej piraconych gier. Watch Dogs na pierwszym miejscu, a dalej…

Jakie gry są najczęściej pobierane przez BitTorrent?

Firma MOVOTO LLC postanowiła sprawdzić, które multimedia (w tym gry) były najczęściej piracone w Stanach Zjednoczonych w okresie ostatnich 40 dni. Skupiono się na torrentach.


Pierwsze miejsce – paradoksalnie – przypadło produkcji, która sama opowiada o wykradaniu danych. Mowa oczywiście o Watch Dogs. Tytuł stał się królem BitTorrent w 12 stanach USA.

Kolejne miejsce na podium zajęły gry z serii The Sims (6 stanów), a stawkę na niechlubnym podium piractwa zamykają tytuły spod znaku The Elder Scrolls (4 stany). Co ciekawe, nawet Goat Simulator zdobył palmę pierwszeństwa w jednym z regionów kraju.

Z badania wynika, że współczynnik piractwa w USA nie jest za wysoki. Według MOVOTO LLC  tylko 0.91 pirata przypada na 10 tysięcy mieszkańców.

Pamiętajmy jednak, że populacja Stanów Zjednoczonych przekracza 300 milionów, a badania dotyczyły jedynie torrentów. Spora część pirackich gier jest rozpowszechniana za pośrednictwem stron oferujących hosting plików.

USA-piractwo
Te tytuły były najczęściej piracone w konkretnych regionach USA. Fot.: movoto.com.

Ranking najczęściej piraconych gier:

  1. miejsce  (12 stanów) – Watch Dogs
  2. miejsce (6 stanów) – seria The Sims
  3. miejsce (4 stany) – seria The Elder Scrolls
  4. miejsce (2 stany) – seria FIFA oraz gry Garry’s Mod, Dark Souls II, Xenonauts.
  5. miejsce (1 stan) – Need for Speed: Most Wanted, Rise of Nations, Age of Mythology, Among the Sleep, Scribblenauts Unlimited, Outlast: Whistleblower, Goat Simulator, The Forest, Wolfenstein: The New Order, Minecraft.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

10 Shares
Share10
+1
Tweet