Rainbow Six Siege – operatorzy Hibana i Echo już dostępni dla wszystkich graczy

Rainbow Six Siege – operatorzy Hibana i Echo już dostępni dla wszystkich graczy
Filmiki z gier Newsy PC PS4 XOne

W zeszłym tygodniu Ubisoft wprowadził do Rainbow Six Siege sporo nowości, które otrzymaliśmy w ramach Operacji Red Crow.

Do Drużyny Tęcza dołączyła dwójka kolejnych operatorów S.A.T., którzy przez okres siedmiu dni byli dostępni na wyłączność jedynie dla posiadaczy przepustek sezonowych do Rainbow Six Siege.

Wspomniany okres już minął i od teraz w Hibanę i Echo mogą wcielić się wszyscy, którzy grają w omawiany tytuł. Najpierw należy jednak odblokować postacie – każda z nich kosztuje 25 000 punktów Rozgłosu lub 600 Kredytów R6. Co potrafią operatorzy S.A.T.? Tak deweloperzy przedstawiają nowych bohaterów na oficjalnej stronie Rainbow Six Siege:

HIBANA

Imagawa, urodzona i wychowana w japońskiej Nagoi, jest ekspertką w dostawaniu się na tereny wysokiego ryzyka. Ta policjantka, niezwykle sprawna w walce wręcz, dołączyła do Akademii Policyjnej w wieku 18 lat. Swój pseudonim – Hibana – zyskała dzięki wybuchowym zdolnościom przywódczym, jakimi wykazuje się w akcji. Hibana charakteryzuje się rzadko spotykaną wszechstronnością taktyczną, będącą efektem jej szkoleń z FBI SWAT i GIGN. Ta świetnie sprawdzająca się w akcjach drużynowych ekspertka do spraw taktyki szturmowej dołączyła do jednostki specjalnej departamentu policji prefektury Aichi.

Podczas konferencji oddziałów specjalnych w Jordanii Imagawa poznała operatora nazwiskiem Jordan Trace, pioniera w eksperymentach z ładunkami termicznymi Brimstone BC-3. We współpracy z Trace’em Hibana stworzyła urządzenie „X-KAIROS”, wyrzutnię kalibru 40 mm. X-KAIROS miota ładunki wybuchowe, które można następnie zdalnie zdetonować. To nowatorski sposób prowadzenia szturmu, podczas którego Hibana poszerza pole widzenia i tworzy nowe drogi do celu.

ECHO

Dla Masaru Enatsu robotyka to rzecz całkiem naturalna, być może ze względu na miejsce urodzenia – to Surinami City w Tokio, skąd wywodzi się szereg studiów animacyjnych i firm technologicznych. Enatsu, chcąc testować swoje wynalazki w warunkach polowych, wstąpił do Akademii Policyjnej. Gdy wyspecjalizował się w operacjach zwiadowczych, został najpierw zwerbowany do jednostki specjalnej Miejskiego Departamentu Policji w Tokio, a następnie przeniósł się do jednostki w prefekturze Aichi.

Echo chciał obejść ograniczenia broni dystansowej, dlatego też stworzył Yokai, bezzałogowy pojazd latający. Ten charakterystyczny dron, wyposażony w broń akustyczną, potrafi generować uderzenia dźwiękowe, które dezorientują wszystkie cele na niewielkim obszarze. Yokai przekazuje również obraz z kamer, odczytywany przez Echo, który dzięki temu dba o bezpieczeństwo drona. Ciesz się potęgą nowych technologii i wciel się w obrońcę, który sprawdza się zarówno podczas oblężeń, jak i wsparcia operatorów prowadzących zwiad.

Źródło: rainbow6.ubi.com, opracowanie własne

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie