Rainbow Six Siege – nowy operator Hibana melduje się na rozkaz!

Kim będzie nowa postać? Zapraszamy na filmik i pierwsze szczegóły.

Ubisoft ujawnia kolejne elementy układanki zwanej Operacja Red Crow. Dowiedzieliśmy się już co nieco na temat nowej mapy The Skyscraper, a teraz przyszła pora spojrzeć na operatora, który dołączy niedługo do grona postaci w Rainbow Six Siege.


Yumiko Imagawa pochodzi z Nagoyi. W wieku 18 lat wstąpiła do Narodowej Akademii Policyjnej. Wkrótce potem została zwerbowana do jednostki specjalnej wydziału policji w prefekturze Aichi. Ze względu na ekspresyjny charakter jej cech przywódczych, którymi wykazuje się na polu walki, zyskała sobie przydomek Hibana, czyli „Iskra” – czytamy na oficjalnej stronie Rainbow Six Siege.

Yumiko Imagawa będzie pierwszym z dwóch nowych operatorów S.A.T. (Japońska Specjalna Grupa Szturmowa – Special Assault Team). To paramilitarna jednostka antyterrorystyczna, która była formacją tajną aż do 1996 roku.

Co o Iskrze mówi scenarzystka Rainbow Six Siege? – Po premierze gry to pierwsza kobieta, zasilająca szeregi operatorów ofensywnych. Dlatego też chcieliśmy stworzyć postać, która w unikatowy sposób wpłynie na taktykę. Jej wszechstronność na polu walki sprawia, że skład drużyny może być znacznie bardziej zróżnicowany. Ten właśnie wyjątkowy aspekt sprawił, że Hibana wydała nam się interesująca zarówno z punktu widzenia mechaniki gry, jak i jej charakteru.

Ubisoft podkreśla, że Hibana ma na wyposażeniu SuperNovą oraz Type-89 w charakterze broni głównych oraz PM9 i P229 jako uzbrojenie dodatkowe. Ta broń pozwala na zachowanie szybkości ruchu i zapewnia precyzję podczas oczyszczania kolejnych pomieszczeń. Poniżej możecie zobaczyć teaser postaci, a jej pełna prezentacja nastąpi już w nadchodzący weekend.

Nowa mapa do Rainbow Six Siege z atmosferą zagubienia i gangsterami Yakuzy

Widzieliśmy już pierwszy teaser mapy The Skyscraper, która pojawi się w Rainbow Six Siege w ramach nadchodzącej Operacji Red Crow (filmik przypominamy poniżej). Będzie to czwarta bezpłatna mapa, która zabierze graczy wysoko nad ulice japońskiego miasta Nagoja, wprost na dach drapacza chmur.

Na oficjalnej stronie gry wyjaśniono kilka szczegółów związanych z powstawaniem tej mapy. – Otrzymujecie zadanie unieszkodliwienia gangsterów Yakuzy, przebywających w wieżowcu, górującym na miastem NagojaW Higashiyama-gumi istnieje frakcja, które sprzeciwia się przywódcy organizacji, co uruchamia lawinę przemocy – tłumaczy dyrektor artystyczny R6, Gregory Fromenteau.

Jak zaznacza deweloper, przygotowując tę mapę postawiliśmy na przeciwności. Na przykład połączyliśmy ze sobą piękno wnętrz i rozlew krwi, łagodne obrazy i budzące lek wysokości sceny, a także sztukę oraz zniszczenie. Naszym celem było stworzenie atmosfery zagubienia, która ma towarzyszyć graczom przez całą mapę.

Rozgrywki na mapie The Skyscraper będą się toczyły za dnia oraz w nocy. Grając w dzień mamy bardzo wczesny, mglisty poranek, tuż przed wschodem słońca. Na horyzoncie rysuje się gruba linia czerwieni. Noc zaleje natomiast panoramę miasta ostrym światłem licznych neonów.

Nowa mapa The Skyscraper do Rainbow Six Siege prezentuje się na pierwszym teaserze

W ramach nadchodzącej Operacji Red Crow do Rainbow Six Siege trafi nowa darmowa mapa – nazwana The Skyscraper – której możecie się przyjrzeć na filmiku poniżej.

To kompleks budynków usytuowanych na dachu drapacza chmur, stojącego dumnie w japońskim mieście Nagoya. Tradycyjna zabudowa stanowi mocny kontrast dla nowoczesnych wieżowców w tle planszy. Na mapie znajdzie się m.in. lądowisko dla helikoptera, które wydaje się być jedynym punktem wejścia dla atakującego zespołu.

Mapa The Skyscraper wygląda na dosyć ciasną, zatem szykujcie się na ostrą walkę na bliskich dystansach! Gameplay z nowej miejscówki powinniśmy zobaczyć w dniach 12-13 listopada, kiedy to deweloperzy zamierzają przybliżyć graczom nowości wchodzące w skład Operacji Red Crow.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

19 Shares
Share19
+1
Tweet