Ubisoft pamięta o Polsce. Cichociemny nadchodzi

Ubisoft zwiastuje nadejście polskiej postaci.

Rainbow Six Siege otrzymało już jednego polskiego operatora – panią Elę – lecz jak wiadomo nie od dzisiaj, wraz z początkiem czwartego sezonu, do gry trafi kolejny nasz rodak. Nowy sezon ma rozpocząć się w tym miesiącu, zatem Ubisoft rozpoczyna powolne ujawnianie nowości właśnie od nadchodzącego GROMowca.

Premiery gier w listopadzie. 11 gier, których nie można przegapić

Póki co, otrzymaliśmy krótki GIF oraz opis Twoje decyzje określą resztę twojego życia. Na ramieniu postaci widzimy nie tylko polskiego orła, lecz również naszywkę z napisem Cichociemny.

Kim byli Cichociemni? To żołnierze Polskich Sił Zbrojnych desantowani do okupowanej Polski podczas II wojny światowej. Jak czytamy na oficjalnej stronie GROM:

Wywiad niemiecki, działający w Anglii, nigdy nie trafił na ich ślad. Nigdy wszyscy, a było ich 316 (w tym jedna kobieta), nie stanęli obok siebie na jednej zbiórce – w jednym szeregu. Nigdy też nie stworzyli, w typowym rozumieniu, związku zbrojnego czy oddziału wojskowego. W czasie II Wojny Światowej Cichociemni – komandosi przygotowani i najlepiej wyszkoleni przez SOE w Wielkiej Brytanii – byli pojedynczo lub w małych grupach przerzucani do okupowanej Polski.

Na przełomie lat 1941/1942 w rozproszonych po mglistej i górzystej Szkocji obozach szkoleniowych narodził się dumny przydomek, znakomicie oddający charakter działań żołnierskiej elity przygotowywanej do cichego działania w mroku nocy. To właśnie słowa charakteryzujące warunki w jakich prowadzili walkę – cisza i ciemność – dały początek charyzmatycznemu mianu – Cichociemni. Na początek byli tak nazywani dlatego, że znikali ze swoich macierzystych jednostek nagle i cicho, w niewiadomym celu.

Czekamy na rozwój sytuacji i kolejne informacje!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.