Przerośnięta jaszczurka stanie do walki w nowej odsłonie kultowej serii

Poznajcie Sorlag. Prawda, że urocza?

Bethesda dzieli się ze światem nowym zwiastunem Quake Champions, tym razem stawiając na czempiona, który przypomina nieco przerośniętą i krwiożerczą jaszczurkę. Sorlag – bo o niej mowa – urodziła się i została wychowana w jednym celu: by zabijać.

Historia postaci, opisana na oficjalnej stronie wydawcy Quake Champions, prezentuje się następująco:

Szkolona od urodzenia do polowania na ciepłokrwistych Sorlag nie ma sobie równych w swoim fachu. Gdy jej klan nasycił się owocami jej pracy, resztki umieszczano w świętej misie na wnętrzności, Haruspex zaś otwierał za ich pomocą straszliwe okna na Tamten Świat. Lud Sorlag uważał, że to jemu zawdzięcza swoją pomyślność, co doprowadzało łowczynię do furii.

Zdeterminowana, by podkopać autorytet Haruspexa, Sorlag wykradła ciepłokrwistym jeden z emiterów pola siłowego i postanowiła przewrócić misę, by przerwać rytuał. Nadszedł poranek i rozpoczęły się obrzędy, wszyscy zaś ujrzeli Tamten Świat, tak spaczony i niepodobny do ich własnego. Sorlag skoczyła z emiterem w ręku, lecz jej pazury przekroczyły krawędź okna. Wpadając do Tamtego Świata ujrzała jeszcze, jak upada święta misa Haruspexa.

Poniżej możecie zobaczyć gada w akcji oraz przeczytać, co też potrafi:

Umiejętność aktywna – kwaśna ślina

Sorlag pluje w przeciwników dużymi kroplami kwasu, który parzy ich ciało i ich truje. Kwas ten przykleja się też do trafionych powierzchni i zatruwa każdego, kto go dotknie. Kwaśna ślina jest szczególnie skuteczna w ciasnych korytarzach, gdy zastawiasz pułapki.

Umiejętności pasywne – zajęcze skoki i kwasowy demon

Sorlag ma szczęście posiadać dwie umiejętności pasywne. Zajęcze skoki pozwalają jej zwiększać prędkość poprzez ciągłe skakanie w jednym kierunku i zapewniają jej dużą manewrowość. Kwasowy demon to umiejętność zapewniająca jej odporność na obrażenia od kwasu, dzięki czemu może przebiegać przez własną ślinę, nie odnosząc ran. Dotyczy to również śliny wrogich Sorlag.

Źródło: Bethesda, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.