Quake Champions – tak prezentuje się nowa postać Scalebearer

Oglądajcie zwiastun i poznajcie umiejętności wojownika.

Bethesda przedstawia szczegóły na temat kolejnego bohatera, który trafi do Quake Champions. To Scalebearer, którego historia przedstawia się następująco: Ten władca agresywnej rasy greissów wykorzystywał technologię podbitych światów do wzmacniania własnej armii. Klęska, jaką przyniosły mu pewne pustelnicze, potrafiące znikać istoty, zmusiła go do udania się na wygnanie. Wiedziony obsesyjną żądzą zemsty, odkrył źródło ich mocy: starożytną świątynię, w której znajdowała się kula pełna kipiącego płynu. Gdy wymordował w końcu strażników budynku i wszedł do środka, kula pochłonęła go i zniknął. Obudził się w Krainie Snu, dziwacznym, brutalnym świecie, odmieniony przez tajemniczą energię. Próbuje teraz znaleźć drogę powrotną do świata przebudzonych, by ponownie zostać dowódcą i wykorzystać nowo odkrytą potęgę.

Scalebearer dysponuje aktywną umiejętnością Bycza Szarża, pozwalającą dosłownie staranować przeciwnika. Jest jeszcze umiejętność pasywna nazwana Potężny. W tym przypadku wojownik wykonuje rocket jump i jeśli wyląduje na przeciwniku, po prostu go zgniata.

Quake Champions będzie za darmo

Tim Willits z id Software podaje, że gra Quake Champions będzie dostępna za darmo dla wszystkich graczy. Zawierać będzie jednak mikropłatności. Darmowe mają być wszystkie mapy i bronie oraz jedna postać – Ranger. Pozostałe postacie odblokuje kupując za prawdziwe pieniądze tak zwany Champion Pack. Ma być też jednak opcja zdobycia nowych postaci dzięki zdobywanym w trakcie gry punktom Favor. Aczkolwiek jeśli odblokujemy nową postać w taki sposób, będziemy mieć dostęp do niej tylko przez określony czas (nie wiadomo w tej chwili jak długi).

Cenę dodatku Champion Pack poznamy w późniejszym czasie. My tymczasem przypominamy, że ruszyły już zapisy na zamknięte beta testy gry. Aby mieć szansę na przetestowanie produkcji, należy zajrzeć w to miejsce i dokonać rejestracji. Następnie czekać na maila zwrotnego z ewentualnym potwierdzeniem przyjęcia do beta testów. Z okazji rozpoczęcia zapisów do beta testów, Bethesda przygotowała też krótki materiał wideo, który prezentujemy poniżej.

Quake Champions to gra FPS, która ma być powrotem do korzeni gatunku strzelanek i marki Quake. Zaoferuje sporo klasycznej walki w sieci, gdzie liczą się przede wszystkim umiejętności gracza. W grze będzie kilka unikatowych postaci, które będą różnić się zdolnościami.

Quake Champions będzie mieć premierę jeszcze w tym roku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.