Bethesda podaje ważną datę, którą powinni zapamiętać fani shooterów

Tona nowej zawartości oraz wczesny dostęp.

Śledzicie losy Quake Champions? Już niedługo będziecie mogli zagrać w strzelaninę w ramach Early Access.

Jak zaznacza Bethesda, już niebawem Quake Champions wyjdzie z fazy zamkniętej bety i oficjalnie przejdzie do etapu wczesnego dostępu na Steam oraz w launcherze Bethesda.net. Stanie się to 22 sierpnia, kiedy gra otrzyma tonę nowej zawartości, w tym mapy, elementy rozgrywki oraz nowego, wyjątkowego czempiona: potężnego Doom Slayera z gier serii DOOM.

Wersja Quake Champions z wczesnego dostępu wciąż nie jest ostateczna, jednak stanowi solidną ofertę z czterema trybami gry, 11 czempionami, różnorodnymi mapami i aktywną społecznością fanów. Wczesny dostęp umożliwia ścisłą współpracę z graczami w celu ulepszenia tytułu i wprowadzenia dodatkowych elementów przed oficjalną premierą Quake Champions w nadchodzących miesiącach – zaznacza Tim Willits, Dyrektor Studia w id Software.

Pakiet czempionów

Gracze, którzy pragną dołączyć i wywalczyć fragami dominację nad światem, będą mogli kupić „Pakiet czempionów”, który odblokuje wszystkich obecnych i przyszłych czempionów oraz wszelkie pozostałe dodatki za 29,99 $, czyli z 25% zniżką od ostatecznej ceny detalicznej 39,99 $.

Aby zagrać w Quake Champions we wczesnym dostępie, kup „Pakiet czempionów”, który zawiera:

  • Wszystkich 11 dostępnych obecnie czempionów, w tym Rangera, Visora, Scalebearera, Nyx, Anarkiego, Clutcha, Sorlag, Galenę, Slash, B.J. Blazkowicza z Wolfensteina od id Software oraz nowego Doom Slayera
  • Wszystkich przyszłych czempionów, w tym co najmniej sześciu dodatkowych czempionów, którzy zostaną dodani przed końcem 2018 roku oraz wszelkich czempionów wprowadzonych później
  • Wyjątkową skórkę z wczesnego dostępu dla Rangera, dostępną podczas okresu wczesnego dostępu tylko dla graczy z „Pakietem czempionów”
  • Trzy relikwiarze (skrzynie z łupem w grze zawierające trzy przedmioty do modyfikacji profilu, czempiona i broni, w tym skórki, cieniowanie, plakietki i nie tylko)
Quake Champions
Quake Champions

Darmowa wersja Quake Champions zostanie wypuszczona później, jednak gracze, którzy wcześniej wykorzystali klucze do zamkniętej bety będą mogli dalej grać w Quake Champions w trybie darmowym wyłącznie poprzez Bethesda.net. Będą mieli dostęp do tych samych serwerów, co właściciele „Pakietu czempionów” i otrzymają możliwość przejścia do „Pakietu czempionów” lub zakupu dodatkowych czempionów w dowolnym momencie. Nowi gracze Quake Champions będą musieli zakupić „Pakiet czempionów” lub poczekać aż zostanie wydana wersja darmowa.

Dodaj do Quake’a szczyptę DOOMA!

Doom Slayer, najnowszy czempion dostępny w Quake Champions, wkracza na Areny prosto z czeluści piekielnych wraz ze swoimi twardymi pięściami i morderczą rządzą krwi. Fani DOOMA mogą zaszaleć z pomocą aktywnej umiejętności – szału bitewnego – Doom Slayera, który przemienia przeciwników w skrwawione strzępy mięsa za pomocą własnych dłoni. Fani DOOMA znają również pasywną umiejętność Doom Slayera – podwójny skok – dzięki któremu czempion znajdując się w powietrzu, może podskoczyć wyżej.

Quake Champions
Quake Champions

Dodatkowa zawartość i elementy rozgrywki wprowadzone podczas wczesnego dostępu

Oprócz nowego czempiona wczesny dostęp do Quake Champions zapewni graczom tonę nowej zawartości i elementów rozgrywki, w tym:

  • Dwie nowe mapy: Church of Azathoth i Tempest Shrine
  • Wyzwania run: gracze będą nagradzani za wypełnianie nowych wyzwań run znajdowanych w plecakach
  • System opowieści: gracze będą znajdować przedmioty opowieści ukryte na arenach w wazach. Zebranie 10 przedmiotów opowieści dla danego czempiona odblokowuje dla niego wyjątkową skórkę opowieści.
  • Lepsze wprowadzanie nowych graczy: wśród nowych elementów, które pomogą nowicjuszom szybciej nauczyć się fragowania można znaleźć samouczek poruszania się, strzelnicę i możliwość wyboru poziomu umiejętności
  • Nowe opcje modyfikacji: wśród nich nowe zestawy skórek dla czempionów i cieniowanie broni
  • Czat głosowy w grze

Źródło: Bethesda, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.