Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

Wiemy ile GB wolnego miejsca otrzymamy do dyspozycji w PS5, Xbox Series X oraz Xbox Series S

Nie da się ukryć, że system zarówno w przypadku PS5, Xbox Series X jak i Xbox Series S zajmuje sporo GB.

Póki co firmy nie przedstawiły oficjalnego stanowiska, w sprawie przestrzeni pozostającej do dyspozycji graczy. Do sieci trafiły jednak informacje, podające konkretne wartości. W przypadku PlayStation 5 uzyskamy dostęp do około 664 GB, w Xbox Series X zagospodarujemy 802 GB, zaś Xbox Series S zaoferuje wyłącznie 364 GB.

Pierwotna pojemność zostaje pomniejszona o zainstalowany system, który znacząco absorbuje przestrzeń dysku. W przypadku PS5 mowa m.in. o rozbudowanym systemie pomocy (sięganie po poradę, gdy nie możemy przejść określonego fragmentu produkcji), zaś Xbox Series X/Xbox Series S pozwoli na błyskawiczne uruchamianie produkcji, bez konieczności zapisywania stanu gry. Te udogodnienia niestety drastycznie zmniejszają obszar przeznaczony na instalację gier.

Rzecz jasna objętość będzie można poszerzyć, niemniej może to być kosztowne. Dysk Western Digital kompatybilny z PS5 (1 TB), wyceniono na aż 229 dolarów.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się