Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

PS5 – wygląd konsoli. Autorzy przecieku prezentują, jak nabrali graczy

Niedawno w sieci pojawiły się doniesienia o wyglądzie PS5, a konkretniej – modelu przeznaczonym dla deweloperów. Oczywiście była to ściema, choć przedstawione zdjęcia wyglądały niezwykle realnie. Jeśli chcecie zobaczyć, jak nabiera się graczy, załączajcie poniższy filmik.

Temat PS5 to temat niewątpliwie gorący, co starają się wykorzystać m.in. osoby, które chcą się pobawić naszym kosztem i łaknieniem wieści na temat nowej konsoli od Sony. Niedawno w internecie pojawiły się rzekome zdjęcia przedstawiające devkity PlayStation 5, czyli specjalne wersje sprzętu dostarczanego twórcom gier, by jeszcze przed premiera zapoznali się z jego architekturą oraz możliwościami.

PS5 – wygląd konsoli – jak oceniacie taki projekt?

Poniższy filmik, zaprezentowany na Prima Aprilis, prezentuje proces powstawania fałszywek. Możemy zatem przekonać się na własne oczy, że nie jest to sprawa ani szybka do zrobienia, ani prosta. Pad DualShock 5 oraz jednostka PS5 zostały stworzone w programie graficznym, a następnie tak „pogorszono” jakość obrazu, by ostatecznie całość wyglądała na nieco nieostrą fotkę.

Swoja drogą co powiecie na taki wygląd kontrolera DualShock 5, który został tutaj przedstawiony z wbudowanym ekranem? Pomysł interesujący i jesteśmy niezmiernie ciekawi, jak do designu pada oraz konsoli podejdzie Sony.

Gracze odpowiedzieli, co kupią – PS5, Xbox Scarlett, czy Google Stadia?

Gracze mieszkający na terenie Wielkiej Brytanii zostali zapytani, na jaki sprzęt, bądź też usługę, postawią w następnej generacji konsol. Badanie opinii publicznej zorganizowała firma Harris Interactive i wzięło w nim udział ponad 2 tysiące osób. Aż 1/4 z ankietowanych przyznała, że kupi w przyszłości dostęp do Google Stadia, co jest naprawdę niezłym wynikiem biorąc pod uwagę, że niewiele wiemy o grach, które pojawia się na Stadia, a cena usługi nadal nie została ujawniona. Oczywiście, kiedy poznamy już usługę Google w pełnej okazałości, odsetek zainteresowanych nią graczy może się podnieść lub zanurkować. Jednak widać, że Stadia została przyjęta dosyć przychylnie przez społeczność graczy. Gorzej sytuacja Google Stadia wygląd wtedy, kiedy ankietowani mieli wybrać tylko jeden sprzęt/usługę, którą kupią w przyszłości. Tutaj PS5 porządnie odstawia konkurencję.

PS5, Xbox Scarlett, czy Google Stadia?

Jeśli mieszkańcy UK mieliby postawić tylko na jedną konsolę lub ewentualnie usługę, aż 41 procentankietowanych wybierze PlayStation 5. Na drugim miejscu znajduje się nowy Xbox Scarlett (24 procent), a na trzecim Google Stadia (19 procent). Na czwartym miejscu mamy Nintendo Switch 2 (17 procent).

PS5, Xbox Scarlett, czy Google Stadia?

Google musi zagrać ceną

Widać, że przy wyborze jednej platformy, Stadia jest bardzo blisko nowej konsoli Xbox. Jeśli Google przedstawi naprawdę konkurencyjne ceny oraz porządną listę gier dla swojej usługi, może zgarnąć sporą część brytyjskiego rynku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%