Zdjęcie devkitu PS5

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Tagi:

Ktoś postanowił sprzedać devkity PS5 na Ebay’u. Chętnych nie brakowało, ale musieli obejść się smakiem

Na Ebay’u pojawiła się oferta sprzedaży dwóch devkitów PS5. Sprzęt wysyłany deweloperom dość szybko zniknął ze strony.

Devkit to (w uproszczeniu) specjalna wersja konsoli, która jest wysyłana deweloperom, aby ci mogli projektować gry na daną platformę. Takie sprzęty często różnią się wyglądem i możliwościami od standardowych wersji konsol, a dostęp do nich mają tylko deweloperzy. O takiej wersji PS5 pisaliśmy jeszcze długo przed premierą sprzętu, bowiem trafiła ona do wielu studiów już parę lat temu.

Bliżej nieokreślony deweloper stwierdził, że devkity chyba do niczego mu się już nie przydadzą. Na Ebay’u pojawiła się oferta sprzedaży dwóch urządzeń. Ich cena na aukcji osiągnęła 2850 euro, czyli około 13 000 złotych. Najwyraźniej komuś bardzo zależało, aby zgarnąć nietypowe urządzenie dla siebie.

Na szczęście ktoś szybko zareagował i po paru godzinach oferta zniknęła ze strony. Możliwe, że samo Sony zdecydowało się na usunięcie oferty, choć ciężko to potwierdzić.

Co ciekawe, nawet gdyby ktoś kupił devkity PS5, pewnie nie byłby w stanie ich wykorzystać. Takie urządzenia są często dobrze zabezpieczone i w rękach amatora będą praktycznie bezużyteczne. Niemniej, jeśli ktoś jest kolekcjonerem, taki nabytek byłby bardzo wartościowy. Nic dziwnego, że cena devkitów szybko urosła do sporej sumki.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się