Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS5 sprzeda się lepiej niż PS4? Tak twierdzi Jim Ryan

PS5 może przebić sukces sprzedażowy PlayStation 4. O przewidywaniach odnośnie nowej generacji wypowiedział się szef Sony – Jim Ryan.

Sony słynie ze swoich nieskromnych przewidywań w kwestii PlayStation. Nie inaczej jest w przypadku nowej generacji konsol, która ma szanse przebić swoją popularnością PS4.

Jim Ryan w rozmowie z koreańskim portalem Naver wysnuł dość śmiałą teorię. Szef Sony stwierdził, że według przewidywań PS5 sprzeda się w ciągu pierwszego roku fiskalnego lepiej od swojej poprzedniczki. Dodatkowo warto przypomnieć, że PS4 sprzedało się w ciągu pierwszego roku w ilości 7 milionów sztuk.

Nie są to małe liczby, ale skoro Ryan pokusił się o taką wypowiedź, to coś musi być na rzeczy. Nie wiemy jeszcze jak sprzedają się nowe konsole Sony, ale preordery zniknęły z półek sklepowych stosunkowo szybko.

Konsole zyskały przez ostatnie lata na popularności dzięki takim hitom jak Fortnite i seria FIFA, które przyciągają do siebie mniej wymagających graczy. Nowy sprzęt reklamują się przede wszystkim ogromną mocą i – w przypadku Microsoftu – dostępnością usług, co tylko zwiększa bazę potencjalnych odbiorców. Niedzielny gracz prędzej zainwestuje w konsolę, która idealnie sprawdzi się jako urządzenie do kanapowej rozgrywki z rodziną i znajomymi.

Czas pokaże, czy Sony faktycznie przebije samo siebie. Nowa generacja będzie stanowiła pole bardzo zaciekłej bitwy pomiędzy producentami i koniec końców to gracze zadecydują o tym, kto wyjdzie z niej zwycięsko.

PlayStation 5 zadebiutuje w Polsce już 19 listopada.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się