Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

PS5 – Sony publikuje oferty pracy dotyczące konsoli

Japończycy poszukują osób, które przyczynią się do sukcesu PS5.

W serwisie Linkedin pojawiła się oferta pracy, w której Sony poszukuje pracownika na stanowisko Senior Product Manager. Wymagania są wysokie, ponieważ przed wybrańcem stoi niesamowicie ważne zadanie – stworzenie marketingu nowego PlayStation.

Osoba przyjęta na wspomniane stanowisko zajmie się strategią marketingową PS5 przed i po premierze sprzętu. Nie trzeba dodawać, że m.in. od tego zależy, czy next-gen powtórzy sukces PlayStation 4.

W serwisie GlassDoor odkryto podobną ofertę pracy, lecz tym razem dla starszego inżyniera oprogramowania. Dołączy on do zespołu odpowiadającego za rozwój platform, które umożliwiają dostarczanie inteligentnych doświadczeń dla następnej generacji urządzeń PlayStation. Pracownik ma się zajmować kształtowaniem ewolucji usług internetowych.

Premiery gier na nowy tydzień. Polska wojna, Wiedźmin Geralt, kuchenna rewolucja i więcej

Przypominamy, że póki co, o PS5 nie wiemy nic oficjalnego oprócz tego, że konsola powstanie. Tydzień temu prezes Sony Interactive Entertainment – Kenichiro Yoshida – jasno dał do zrozumienia, że trwają prace nad PlayStation 5.

– W tym momencie mogę zdradzić jedynie, że posiadanie sprzętu następnej generacji w ofercie jest konieczne – podkreślił Yoshida na łamach Financial Times.

Żadnych szczegółów nie usłyszeliśmy, lecz według źródeł wspomnianego serwisu, nadchodząca konsola ma być w swojej architekturze bardzo zbliżona do PlayStation 4.

Premiera PS5 prawdopodobnie będzie miała miejsce w 2020 roku, lecz sa to oczywiście jedynie spekulacje i domysły.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 59 reviews)
Excellent44%
Very good3%
Average2%
Poor2%
Terrible49%