Jim Ryan pad cross-play

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS5 jest warte każdej złotówki? Sony o cenach gier

Szef Sony, Jim Ryan, wypowiedział się na temat cen gier na PS5. Według niego gry na PS5 kosztują tyle, ile są faktycznie warte.

Ceny nowych tytułów na nadchodzącą generację konsol budzą bardzo liczne kontrowersje. Ceny gier sięgające nawet 350 złotych są bardzo zniechęcające.

Ostatnio o cennikach produkcji wypowiedział się pracownik Microsoft, a teraz głos w sprawie zabrał sam Jim Ryan – szef Sony. Wątek został poruszony w wywiadzie dla Naver.

Ciężko powiedzieć coś na temat ogólnego rynku gier wideo lub innych konsolach, ale myślę, że wartość PS5 jest dość oczywista.

Zachwycimy fanów z całego świata najlepszymi tytułami ekskluzywnymi na rynku i dostarczymy iście next-genowe doświadczenie z użytkowania samej konsoli, które ich urzeknie.

~Jim Ryan

Podsumowując, Sony zdaje się być pewne sukcesu i wie, że fani ich konsol sięgną po nowe gry niezależnie od ceny. PlayStation słynie ze swoich gier ekskluzywnych, a te zbierają zazwyczaj bardzo wysokie oceny. Producent nie może też narzekać na ich sprzedaż.

Choć wielu graczy wyraża swoje niezadowolenie wysokimi cenami nowych produkcji, to najwyraźniej sprawa jest już przesądzona. Gry będą droższe, a producenci nie palą się do zmiany zdania.

Nawet jeśli część zainteresowanych osób postanowi zbojkotować nowe konsole, to już teraz widać, że na niewiele się to zda. Zarówno PS5 i Xbox Series sprzedają się wyśmienicie i nic nie wskazuje na to, aby miały stracić na zainteresowaniu.

Warto pamiętać, że stworzenie gry wideo staje się coraz droższe. Postęp technologiczny wymusza zatrudnianie większej liczby pracowników i wykorzystywanie bardziej kosztownych technologii, więc ceny samych gier musiały prędzej czy później ulec zmianie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się