PS5 Slim pozwoli na łatwe dzielenie się napędem. Jeden napęd, wiele konsol

PS5 slim
Newsy PS5

Na jednym z najnowszych filmów dotyczących PS5 Slim pokazano, jak prezentuje się nowy, odłączany napęd konsoli. Okazuje się, że będzie go można bardzo łatwo podłączać do innych konsol, na przykład naszych znajomych. Procedura parowania ma być całkiem prosta, a wymagane będzie połączenie z siecią. Co istotne, napęd nie będzie na stałe przypisany do jednego urządzenia, dzięki czemu podzielimy się nim z innymi.

PS5 Slim z napędem, ale nie na zawsze

Jedną z najciekawszych funkcji nowego PlayStation 5 (poza mniejszymi gabarytami) będzie odłączany napęd dysków. Taka nowinka jest ciekawa, ale zdążyła wzbudzić wiele pytań i wątpliwości. Wiemy już, że do sparowania stacji dysków z konsolą potrzebny będzie internet. Wszystko po to, aby nie korzystać z tańszych, nieoryginalnych zamienników. A co z podłączaniem gadżetu do innej konsoli?

Okazuje się, że po sparowaniu napędu z PS5 Slim, ten nie będzie przypisany do konsoli na stałe. Oznacza to, że możliwe będzie np. wybranie się do znajomego z naszym napędem i podłączenie go do innej konsoli. Sama procedura ma być niezwykle prosta i intuicyjna. Więcej można się o tym dowiedzieć z poniższego wideo na YouTube:

Sprzedaż czy przekazanie komuś napędu ma być proste. W tym celu po prostu przeprowadzimy nowy proces „rejestracji” napędu przy użyciu internetu. Stara konsola zostanie zastąpiona połączeniem z nową. Brzmi prosto i w rzeczy samej takie właśnie jest.

Pozostaje nam w takim razie czekać na premierę konsoli Sony w Polsce. Na razie urządzenie jest dostępne dla graczy w USA, podczas gdy Europejczycy muszą jeszcze poczekać. Kiedy premiera PS5 Slim w naszym kraju? Najpewniej odbędzie się ona na początku 2024 roku, choć nie podano oficjalnej daty. W związku z tym musimy czekać. Czy zdecydujecie się na zakup nowego sprzętu? Pamiętajcie, że nowe PS5 nie gwarantuje np. lepszej wydajności grach. Główne różnice dotyczą wyglądu i gabarytów, a nie większej mocy. Ja chyba sobie poczekam na wersję Pro…

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie