Sony gotowe do „ataku” dzięki PlayStation 5. Firma jest pewna swego

PS5 ma
Newsy PS5

Sony jest pewne, że PS5 będzie sprzedawać się niezwykle dobrze. Firma jednocześnie podkreśla, że jest gotowe do „ataku” w tym świątecznym sezonie.

Portal Nikkei Asia niedawno rozmawiał z Hideaki Nishino, starszym wiceprezesem odpowiedzialnym za platformę Sony. W trakcie rozmowy padło jedno sformułowanie, które zabrzmiało niemal jak groźba dla konkurencji i nadzieja dla samej korporacji. Nishino jest pewien, że PS5 zdobędzie serca kolejnych graczy, szczególnie w najbliższym sezonie świątecznym.

Redakcja zapytała się wiceprezesa z Sony o to, czemu dopiero teraz firma wydaje PS5 Slim i inne wersje swoich peryferyjnych urządzeń. Nishino twierdzi, że to wszystko przez długi cykl tworzenia gier, które dopiero teraz – w połowie życia PlayStation 5 – mogą w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w konsoli. Dlatego też potrzeba czegoś nieco mocniejszego, a w tym akurat przypadku wersję Slim, która zaoferuje większą pojemność dysku.

Zazwyczaj cykl życia konsol do gier wynosi od siedmiu do ośmiu lat. PS5 został wydany w listopadzie 2020 roku i jest teraz w trzecim roku, co stawia go w połowie tego cyklu. Ponieważ opracowanie gry zajmuje zwykle od trzech do pięciu lat, zaczynamy obserwować wzrost liczby gier, które w pełni wykorzystują funkcje PS5. Zaatakujemy pod koniec roku zarówno zawartością, jak i sprzętem, w tym urządzeniami peryferyjnymi.

– wyjaśnia wiceprezes z Sony

Oznacza to, że w okresie świątecznym Sony przepowiada sporą sprzedaż. Nic dziwnego, PS5 Slim może stać się hitem (konsolę zamówicie także w Polsce!), a PS Portal dosłownie wyprzedaje się wszędzie, gdzie tylko bywa dostępny. Tylko jak z grami?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie