Można kupować PS5 Slim. Konsola jest już dostępna w polskich sklepach

PS5 Slim o wiele taniej w niemieckim Amazonie. Konsola już za 2085 zł
Newsy PS5

Nie tak dawno ogłoszono powstanie PS5 Slim, czyli odświeżonej wersji konsoli, a dziś można ją już zamówić w polskich sklepach. Początkowo urządzenie było dostępne tylko w USA i dopiero po jakimś czasie miało trafić na inne rynki, w tym do Europy i Polski. Jak widać, rodzime sklepy mają już sprzęt i wprowadziły go do swojej oferty. Ile kosztuje PS5 Slim? Sprawdźmy to!

PS5 Slim w Polsce. Konsola już jest

W kilku polskich sklepach internetowych pojawiły się oferty z konsolą PS5 Slim. Urządzenie jest oznaczane jako model D Chassis, co jest kontynuacją nazewnictwa poprzednich wersji urządzeń tej generacji od Sony. Czym charakteryzuje się sprzęt? Jak na wersję Slim przystało, różnice w głównej mierze dotyczą rozmiarów. Nowe PlayStation 5 jest mniejsze o 30% i lżejsze o około 20% od podstawowej wersji sprzętu. Ma również nieco inną obudowę.

PS5 do kupienia w Polsce — oferty sklepów:

  • RTV Euro AGD: PlayStation 5 D Chassis – 2699 zł
  • Empik: Playstation 5 D Chassis Standard – 2699 zł
  • Media Markt: PlayStation 5 1TB D Chassis – 2699 zł
  • Media Expert: PlayStation 5 Slim – 2699 zł
  • Xkom: PlayStation 5 D Chassis – 2699 zł

Warto zauważyć, że każda z prezentowanych wersji to model ze stacją dysków. Ważną różnicą względem poprzedniej wersji jest ta dotycząca dysku SSD. W PS5 Slim mamy pojemność 1 terabajta, co jest widocznym ulepszeniem. A jak wyglądają inne parametry konsoli?

Zobacz: Wszystko to, co musisz wiedzieć o nowym PlayStation

Przede wszystkim nowe PlayStation nie oferuje lepszej wydajności. Konsola nie ma mocniejszych podzespołów, nie zapewnia lepszej grafiki czy wyższej rozdzielczości. Cała różnica polega na większym dysku i zmniejszonych gabarytach. Trochę zmian pojawiło się też w konstrukcji samej obudowy, która teraz ma nieco odmienną konstrukcję. Co ciekawe, Sony zmieniło swoje podejście w temacie podstawki do PS5.

W nowej wersji otrzymujemy element pozwalający na ułożenie konsoli poziomo. Jeżeli chcielibyśmy postawić konsolę w pionie, to konieczne okaże się dokupienie dodatkowego stojaka oferowanego przez Sony, choć jest to zaskakujące. Dobrze wiemy, że podstawowy model można było stawiać w pionie i poziomie bez dokupowania elementów.

Drogi Czytelniku!
Niektóre z naszych tekstów zawierają linki afiliacyjne. Jeśli w nie klikniesz,
nie ponosisz żadnych kosztów, ale przyczyniasz się do rozwoju całego portalu

PlanetaGracza.pl. Dziękujemy za wsparcie!

 

 

 

 

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie