PS5 - kontroler i Astro

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS5 z sekretną funkcją. Konsola usprawni uruchamianie gier

PS5 zadebiutuje na rynku z pewną bardzo ciekawą funkcją. Ukryta nowinka bardzo spodoba się graczom, którzy cenią sobie swój czas.

O nowych konsolach Sony wiemy już bardzo wiele, ale wciąż na jaw wychodzą nowe, interesujące fakty. Niedawno potwierdziło się, że PlayStation 5 nie będzie póki co wspierać rozdzielczości 1440p. Co ciekawe, gracze odkryli pewną interesującą funkcję, którą nie pochwaliło się do tej pory Sony.

Zapewne większość z Was irytują ekrany początkowe w większości produkcji, które ukazują loga producentów i nazwy silników gier. Na PS5 wyświetlą się one tylko raz i później będą automatycznie pomijane przez konsolę.

Autor wpisu sprawdził działanie funkcji w przypadku Demon’s Souls Remake, więc nie możemy mieć pewności, czy działa ona w przypadku innych gier, w tym multiplatformowych. Jeśli jednak jej użycie w grach jest powszechne, to Sony sprawiło graczom świetną niespodziankę.

Część z gier posiada w menu odpowiednią funkcję pozwalającą pominąć irytujące intro, jednak nie wszystkie. Z pewnością kojarzycie produkcje, które zmuszały Was do oglądania tych samych, rozciągniętych niekiedy na kilkanaście sekund obrazków, których nie dało się w żaden sposób pominąć. Na PS5 ten problem zniknie.

To dość drobne udogodnienie, ale z pewnością ucieszy wielu graczy. Nikt nie lubi marnować czasu, a już na pewno nie na bezużyteczne tkwienie przed ekranem i podziwianie logotypów. Ciekawe tylko, czy chętni użytkownicy będą mogli wyłączyć pomijanie intra.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się