PlayStation 5 poziomo

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS5 jest bardzo ciche. Chłodzenie działa świetnie

Pierwsi testerzy donoszą, że PS5 działa bardzo, ale to bardzo cicho. Chłodzenie ma sprawować się najlepiej w historii konsol od Sony.

Chyba każdy posiadacz jakiegokolwiek PlayStation spotkał się kiedyś ze zjawiskiem, które lubię nazywać „startem odrzutowca”. Bardziej wymagające tytuły potrafią dać w kość chłodzeniu konsoli i znacznie zwiększyć hałas jaki wywołuje. Co ciekawe, wszystko wskazuje na to, że problem zniknie wraz z nową generacją konsol.

Redaktor serwisu Dengeki Online miał możliwość spędzić trochę czasu z PlayStation 5. Jak się okazuje, konsola po prawie 80 minutach intensywnego grania nie była ani trochę nagrzana. Co więcej, przez ten cały czas jej wiatraki nie wydały z siebie żadnego zauważalnego dźwięku.

Autor grał na PS5 w Astro’s Playroom i Godfall. O ile pierwszy tytuł raczej nie miał szans zbyt zmęczyć sprzętu, to drugi jest już zdecydowanie bardziej wymagający.

Dodatkowo pochwalono zdolności haptyczne pada konsoli, a także imponująco krótkie czasy ładowania gier. Dysk SSD faktycznie ma dobrze spełniać swoją rolę.

Relacja japońskiej redakcji pokrywa się z innymi opiniami o konsoli. Wiele wskazuje na to, że będziemy mieli do czynienia z najcichszą konsolą w historii Sony. Poprzednie generacje miały problemy z dobrym przepływem powietrza, co mocno odbijało się na komforcie użytkowania sprzętu.

PlayStation 5 pojawi się na polskim rynku już 19 listopada.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się