Gracz odkrył, czemu jego PS5 samo się wyłącza. Internauci nie pozostawili na nim suchej nitki

PS5 samo się wyłączało. Gracz odkrył powód problemu i ostrzega innych
Newsy PS5

Pewien posiadacz PS5 zmagał się z niecodziennym problemem. Jego PS5 regularnie samo zaczęło się wyłączać. Teraz jednak przyczynę i przestrzega innych.

Niektórzy chyba myślą, że konsola jest lepsza od PeCetów, bo nie wymaga takiego zachodu. Jasne, coś w tym jest, ale kondycją i konserwacją sprzętu i tak należy się zainteresować. W przeciwnym razie skończycie jak jeden z graczy na Reddicie, na którym komentujący zaczęli dość szybko wieszać psy.

PS5 się wyłącza? Też mi zaskoczenie…

Nie wszyscy gracze wiedzą, że konsolami również trzeba się opiekować. O ile PC wymaga regularnego czyszczenia, rozwiązywania większych i mniejszych usterek czy po prostu dbania o to, aby wszystko było jak najbardziej aktualne, o konsole trzeba przede wszystkim dbać od strony wizualnej. Oznacza to czyszczenie ich, przede wszystkim przy radiatorze i pozbywanie się niechcianego brudu. Jakimś cudem niektórzy o tym zapominają.

Na Reddicie regularnie pojawiają się zdjęcia graczy, którzy mają dość „unikalne” problemy z PS5. Dla przykładu – jakiś czas temu pisaliśmy o autorskim dziele dziecka pewnego gracza. Inny z kolei zauważył, że z konsoli „coś mu wypadło”. Tym razem wracamy jednak do odwiecznego problemu – kurzu i brudu w konsoli.

Pewien gracz na Reddicie informuje, że przez pewien czas miał spore problemy ze swoim PlayStation 5. Otóż jego konsola się sama wyłączała i niemożliwe stało się granie na niej. W końcu postanowił przyjrzeć się sprzętowi z bliska i zobaczył tam coś, czego nigdy nie powinien widzieć nikt. Dość powiedzieć, że w komentarzach dominuje naśmiewanie się ze stanu, do jakiego można doprowadzić stosunkowo nowy sprzęt. Fotografia przedstawia radiator w zasadzie całkowicie zatkany przez kurz.

Maszyna wyszła w 2-3 lata temu, a jednak twoja wygląda jak jakiś stary laptop HP.

– wyśmiewa zdjęcie jeden z komentujących

Czy to PS5 było trzymane w koszarach w Afganistanie?

– pyta inny

Moje PS4, które kupiłem na premierę, nie jest nawet tak brudne. Przypominasz mi czasy, kiedy pracowałem w GameStopie i jakiś koleś wymienił brudną PS3, z której zaczęły wychodzić pluskwy, kiedy ją czyściłem. Musicie lepiej dbać o swój szajz.

– użala się inny

Trudno odmówić im racji. Autor posta nie wie jednak, jak ma może wyczyścić sprzęt, bo nie ma do tego narzędzi. Przede wszystkim należy pamiętać, że wystarczy byle szmatka, trochę sprężonego powietrza i 5 minut raz na jakiś czas, a nigdy nie będziemy musieli radzić sobie z aż takim problemem.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie