PS5 przetworzy dane 100 razy szybciej niż PlayStation 4

Sony po raz kolejny wspomina o jednej z największych zalet konsoli PS5. Tak, mowa o dysku SSD. 

Podczas gdy czekamy na pełne ujawnienie PS5, Sony jeszcze raz pochyla się nad dyskiem SSD, który ma być niezwykle ważnym elementem next-gena.

W trakcie ostatniego spotkania korporacyjnego firma omawiała, w jaki sposób dysk SSD w PS5 sprawi, że konsola będzie 100 razy szybsza niż PS4 (dzięki vg247).

Japończycy podkreślają, że nowoczesna technologia zapewni znacznie krótsze czasy ładowania, by gracze jeszcze głębiej zanurzyli się w rozgrywce.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć poczucie zanurzenia w grach, oczekujemy poprawy nie tylko rozdzielczości, ale także szybkości gier – czytamy w dokumencie Sony. Na przykład, dzięki specjalnie zaprojektowanemu szybkiemu dyskowi SSD, planujemy osiągnąć prędkości przetwarzania danych w grach, które są około 100 razy szybsze niż na PS4 – dodano.

PS5 i zalety SSD

Wszystko brzmi niezwykle obiecująco, lecz… kiedy zobaczymy te gry oraz PS5!? Zakładając, że premiera konsoli nastąpi we wrześniu, czasu na marketing sporo nie zostało. Oby czerwiec przyniósł konkrety. Przypominamy, że dopiero co Sony zapewniało, że wkrótce pokaże atrakcyjny zestaw gier na PlayStation 5.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 (KOMENTARZ) w “PS5 przetworzy dane 100 razy szybciej niż PlayStation 4

  • 23 maja 2020 at 15:43
    Permalink

    Propagandziści LBGT. Mówię to o The Last of us 2. Microsoft jest jaki jest można im zarzucić, że na Xbox One zrobili zbyt mało gier, ale chociaż pokazali wcześniej wygląd konsoli. A Sony tylko się czai ciągle jakby się czegoś bali.

    PS5 na 100 % nie kupie. Prędzej zakupie Xbox Series X ewentualnie nowego laptopa.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: