Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 komentarz

PS5 przetworzy dane 100 razy szybciej niż PlayStation 4

Sony po raz kolejny wspomina o jednej z największych zalet konsoli PS5. Tak, mowa o dysku SSD. 

Podczas gdy czekamy na pełne ujawnienie PS5, Sony jeszcze raz pochyla się nad dyskiem SSD, który ma być niezwykle ważnym elementem next-gena.

W trakcie ostatniego spotkania korporacyjnego firma omawiała, w jaki sposób dysk SSD w PS5 sprawi, że konsola będzie 100 razy szybsza niż PS4 (dzięki vg247).

Japończycy podkreślają, że nowoczesna technologia zapewni znacznie krótsze czasy ładowania, by gracze jeszcze głębiej zanurzyli się w rozgrywce.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć poczucie zanurzenia w grach, oczekujemy poprawy nie tylko rozdzielczości, ale także szybkości gier – czytamy w dokumencie Sony. Na przykład, dzięki specjalnie zaprojektowanemu szybkiemu dyskowi SSD, planujemy osiągnąć prędkości przetwarzania danych w grach, które są około 100 razy szybsze niż na PS4 – dodano.

PS5 i zalety SSD

Wszystko brzmi niezwykle obiecująco, lecz… kiedy zobaczymy te gry oraz PS5!? Zakładając, że premiera konsoli nastąpi we wrześniu, czasu na marketing sporo nie zostało. Oby czerwiec przyniósł konkrety. Przypominamy, że dopiero co Sony zapewniało, że wkrótce pokaże atrakcyjny zestaw gier na PlayStation 5.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%