PS5

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

PS5 preorder. Jest zamówienie, a konsoli nie będzie na premierę

19 listopada premiera PS5 w Europie, a zamówienia przedpremierowe na konsolę rozeszły się błyskawicznie. Nie wszyscy, którzy zdążyli złożyć preorder, mogą jednak spać spokojnie.

Jesteście w gronie szczęśliwców, którym udało się złożyć preorder na PS5? Brawo, choć z drugiej strony…

Preorder PS5 i problem z dostępnością

Niektóre brytyjskie sklepy zaczynają kontaktować się z klientami, którzy zamówili PlayStation 5 przedpremierowo, w celu poinformowania, czy sprzęt trafi do nich na premierę – informuje serwis VGC.

Robi tak m.in. ShopTo, który najpierw pozbierał preordery, a dopiero później zaczął liczyć swoje stany magazynowe (choć zapewne sklep nie wiedział, ile konsol dostanie). Teraz klienci otrzymują informację, czy w ogóle starczy dla nich sprzętu.

Podobnie robi irlandzka sieć GameStop. Jak donosi VGC, część klientów dostała info od sprzedawcy, że nie mają co oczekiwać, że dostaną konsolę przed 2021 rokiem.

Sytuacja jest zatem nieciekawa i mamy nadzieję, że w Polsce nie będzie podobnego problemu. Wiele elektromarketów w naszym kraju zbierało zamówienia przedpremierowe na PS5 i chyba tylko RTV Euro AGD wstrzymało się przed tym zamieszczając na kartach produktów PS5 komunikat: W związku z niepotwierdzeniem przez producenta dostępności konsoli PS5 zamówienie produktu aktualnie nie jest możliwe.

Według niedawnych doniesień hiszpańskich sprzedawców, Sony ma duże problemy z dostarczeniem do sklepów wystarczającej liczby egzemplarzy PlayStation 5, a preordery na konsolę nie powrócą przed premierą sprzętu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się