Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

16 komentarzy

Chaos w Sony? To koniec preorderów PS5 w tym roku?

Przyznać się, kto jeszcze nie upolował swojego preordera PS5 mimo usilnych starań? Sami widzicie, że dostępność konsol jest fatalna, a teraz dochodzą do nas niepokojące wieści zza granicy.

Od kilku dni można składać preordery na PS5 choć często tylko w teorii. W praktyce, stany magazynowe sklepów świecą pustkami i jedynie co jakiś czas w którymś markecie pojawią się konsole, by zaraz zostały wyprzedane. Jednym słowem – BRAK TOWARU. Kto usilnie chce jednak zdobyć preordera, niech sprawdza co jakiś czas poniższe linki, ponieważ next-gen czasem jest pod nimi dostępny:

Nie inaczej z dostępnością PlayStation 5 jest w innych krajach, choćby w Hiszpanii, o czym pisze tamtejszy serwis TuPlayStation. Niepokojące jest jednak to, co redakcja hiszpańskiego portalu usłyszała od kilku dystrybutorów w całym kraju.

PS5 preorder – szukamy ze świecą…

W ciągu dnia otrzymaliśmy bezpośrednie informacje od kilku dystrybutorów w całym kraju, którzy przekazali coś niezbyt przyjemnego. Jest bardzo prawdopodobne, że preordery na konsolę zostaną uruchomione ponownie dopiero w 2021 roku, pomijając nawet świąteczną kampanię. W rzeczywistości [dystrybutorzy] zasiali wątpliwości, czy druga dostawa może być dostępna jeszcze w styczniu – czytamy na łamach TuPlayStation.

Dostawcy twierdzą, że Sony ma duże problemy z dostarczeniem do sklepów wystarczającej liczby egzemplarzy PlayStation 5.

Co prawda opisana sytuacja dotyczy Hiszpanii, lecz co tu dużo gadać, w Polsce z dostępnością next-genów jest póki co fatalnie. Miejmy nadzieję, że jednak produkcja „piątek” przyśpieszy i stanie się cud przed świątecznym szałem zakupowym.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się