PS5 – PlayStation Now dla nowej konsoli, ale nie dla smartfonów

Sony potwierdza oficjalnie, że usługa PlayStation Now będzie jedną z funkcji, jakie otrzyma PS5. 

Choć było to raczej oczywiste, teraz usłyszeliśmy oficjalnie – PS5 z pełnym wsparciem PlayStation Now. Dobre wieści przekazał na łamach Famitsu inżynier Yasuhiro Osaki, który zajmuje się rozwijaniem infrastruktury Sony od 2010 roku.

Osaki dodał również, że w tej chwili nie ma planów wprowadzenia usługi PlayStation Now na smartfony, co pokazuje totalnie inny kierunek w porównaniu do zamierzeń Microsoftu. Amerykanie chcą bowiem, by gracze nawet na telefonach, za pośrednictwem streamingu, mieli dostęp do tytułów AAA. Japończycy zapewniają obecnie PS Now na PS4 i PC i jak widać, najbliższa przyszłość doda do tej listy jedynie PlayStation 5.

Dzięki PlayStation Now, ogramy na PS5 wybrane produkcje z PS4, PS3 i PS2. Zapewne z czasem wpadną tam również gry wyprodukowane już na PlayStation 5. Sony chce nie tylko rozszerzać bibliotekę stałych gier w usłudze, lecz również zwiększyć liczbę gier dostępnych w PS Now czasowo.

Przypominamy, że dopiero co przedstawialiśmy patent Sony, który powinien znacznie poprawić jakość rozgrywki poprzez PS Now. Mowa o nowym padzie, mającym zmniejszyć lagi (opóźnienia) podczas grania. W jaki sposób? Wszystko opisaliśmy w tej wiadomości.

Premiera PlayStation 5 jest zaplanowana na okres świąteczny 2020 roku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: