PS5 z logo Dolby Atmos

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

A jednak! Dolby Atmos będzie mogło trafić na PS5 w niedalekiej przyszłości

PS5 jednak będzie mogło zyskać wsparcie Dolby Atmos w najbliższych latach. Microsoft potwierdził, że doszło do pewnej niefortunnej pomyłki.

Wczoraj sieć obiegła informacja mówiąca, że Xbox zyskał czasową, konsolową ekskluzywność na technologię Dolby Atmos. Wieść pochodziła z oficjalnej, francuskiej strony firmy i zezłościła graczy. Fanom gamingu nie spodobał się fakt dodatkowego ograniczania i tak niezbyt powszechnej technologii.

Okazuje się, że doszło do pewnej pomyłki. Przedstawiciel Microsoftu potwierdził, że firma nie ma żadnej umowy z Dolby dotyczącej czasowej ekskluzywności. Oznacza to, że Dolby Atmos być może w przyszłości trafi też na PS5.

Lokalny zespół Xbox omyłkowo opublikował wpis na blogu, który zawierał nieprecyzyjne informacje dotyczące wyłączności Dolby Atmos i Dolby Vision na konsolach Xbox Series X|S.
Nie istnieje żadna umowa dotycząca wyłączności obu technologii na konsolę Xbox. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Dolby, aby zaoferować Dolby Atmos i Dolby Vision graczom na Xbox i będziemy mieli więcej do powiedzenia na temat ogólnej dostępności Dolby Vision na Xbox Series X|S wkrótce.

wyjaśnił przedstawiciel Xbox

Oczywiście jeśli Dolby nawiąże bliższą współpracę z Sony, otrzymamy oficjalne ogłoszenie. Na ten moment takowe się nie pojawiło i tylko Microsoft wprowadził technologię w grach na swojej konsoli. Póki co najważniejsze, że funkcje od Dolby będą mogły pojawić się na wszystkich głównych platformach do grania.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się