Logo Dolby Atmos - na PS5 dopiero za 2 lata

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Masz PS5 i chcesz pograć z Dolby Atmos? Trochę sobie poczekasz

Na francuskim blogu Xbox opublikowano wpis, według którego PS5 miałoby nie otrzymać wsparcia dla Dolby Atmos i Dolby Vision jeszcze przez około 2 lata. Wszystko z powodu umowy na wyłączność z Microsoftem.

Cóż, bez wątpienia gracze przed zakupem nowej konsoli stają prze nie lada wyzwaniem. Muszą poważnie się zastanowić nad doborem sprzętu. Niejednokrotnie wtedy decydują o tym tytuły ekskluzywne, jednakże zdarzy się, że dla niektórych ważniejszym czynnikiem będą wspierane technologie. Choć PS5 i Xbox Series X mogą pochwalić się naprawdę ogromną mocą obliczeniową, to obie maszyny różnią się pod kątem paru swoich możliwości. Okazuje się, że sprzęt Microsoftu zyskał tymczasową przewagę pod kątem audio i wideo. Na francuskim blogu należącym do wspomnianej firmy mogliśmy przeczytać:

Xbox Series X|S są kompatybilne z Dolby Atmos od momentu premiery sprzętu, a Dolby Vision pojawi się na tych konsolach gdzieś w 2021 roku, przy czym obie technologie pozostaną ekskluzywne dla ekosystemu Xbox przez dwa lata.

Jak się okazuje, niedługo później po wpisie nie pozostało ani śladu. Czyżby informacje o tym zostały przedwcześnie przekazane? Wygląda na to, że tak. Niestety, nie jest to dobra wiadomość dla posiadaczy PS5. W związku z tym, będą musieli dłużej poczekać na wsparcie Dolby Atmos i Dolby Vision. Dla niewtajemniczonych dopowiem, że dzięki tym technologiom mamy możliwość zetknięcia się z naprawdę wysokiej jakości dźwiękiem przestrzennym oraz jeszcze bogatszą paletą kolorów. Co lepsze, możemy tego doświadczyć nie tylko w grach, ale przede wszystkim w filmach i serialach.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się