PS5 - konsola

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Tagi:

PS5 dostanie tańszy procesor. Nowa wersja konsoli w drodze

Najnowsze doniesienia mówią, ze PS5 otrzyma w przyszłym roku lekką rewizję. Nowa wersja konsoli najpewniej będzie wyróżniała się nowym procesorem.

Serwis DigtiTimes podaje, że dostawcy części szykują się do rozpoczęcia produkcji nowej wersji PlayStation 5. Konsola miałaby pojawić się w fabrykach już w drugim lub trzecim kwartale 2022 roku.

Konsultant branżowy, doktor Serkan Toto, zauważył, że rewizja projektu konsoli najpewniej skupia się na wymianie procesora. „Nowe” PS5 miałoby otrzymać CPU AMD 5nm, które jest tańsze od aktualnie używanego 6nm.

Najpewniej sprzęt obejdzie się bez zmian designu, czyli marzenia o szybkiej premierze wersji Slim konsoli póki co pozostaną niespełnione. Na odchudzone PlayStation 5 przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Niewykluczone, że zabieg ten ma na celu zwiększenie produkcji konsol. Sony niedawno ogłaszało, że w 2022 roku możemy spodziewać się wzrostu sprzedaży. Aby to osiągnąć, producent musiałby dostarczyć więcej sprzętów na rynek. Jako jedną z opcji wspomagającą osiągnięcie takiego efektu wskazywano między innymi lekką zmianę projektu PS5, aby było łatwiejsze w produkcji.

Doniesienia nie muszą być jednak prawdziwe. Mimo to, DigiTimes to dobre źródło informacji, choć warto poczekać na informacje bezpośrednio od producenta. Jeśli nowa wersja PS5 faktycznie się pojawi, raczej usłyszymy o niej na dłuższą chwilę przed premierą.

Z drugiej strony zmiany w rewizji mogą być tak małe, że Sony może nie widzieć sensu w publikowaniu takich informacji. Przekonamy się o tym zapewne tym w przyszłym roku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się