Wkrótce zapowiedź nowej wersji PS5? Sony szykuje się na ważne wydarzenie

PS5 Slim niekoniecznie będzie wersją
Newsy PS5

Znany insider Tom Henderson uważa, że wkrótce Sony może zapowiedzieć nową wersję PS5. Firma potwierdziła bowiem udział w targach CES 2023.

Plotki o nowym PS5 są popularne już od dłuższego czasu. To, że firma wyda na rynek tego typu sprzęt, jest praktycznie pewne. Kiedy to się stanie? No cóż, tego już akurat nie wiemy. Insiderzy, opierając się na swoje własne informacje i przeczucie uważają, że zapowiedź może być już niedługo.

Co z tym PS5 Slim?

Tom Henderson na Insider-Gaming zaznacza, że Sony zdecydowało się ogłosić udział w technologicznym wydarzeniu CES 2023. To naprawdę ważne i duże targi elektroniki i technologii, które wydają się świetnym miejscem na jakąś sporą zapowiedź. Na razie firma ogłosiła jedynie swój udział na Twitterze. Nie znaczy to, że nie można nic spekulować. Szanse na kolejną “bombę” od Sony są przecież dość spore.

Na poprzedniej edycji CES 2022, japoński gigant zapowiedział nową linię swoich flagowych telewizorów oraz headset PS VR2. To, rzecz jasna, spore wydarzenie, bo z czasem stało się jasne, że nowe gogle mogą okazać się naprawdę potężnym sprzętem. Warto dodać, że od jakiegoś czasu w internecie jest coraz więcej plotek na temat kolejnej iteracji ich flagowej konsoli do gier. Ta, ponoć, miałaby być dość zaskakującym sprzętem.

Nowe PS5 (najpewniej chodzi o wersję Slim) miałoby posiadać odpinany napęd optyczny oraz doczekałoby się paru innych zmian, m.in. wydajniejszego chłodzenia. Sam napęd moglibyśmy kupić osobno. Patrząc jednak na te plotki, Henderson uważa, że jest całkiem spora szansa na to, że PS5 Slim zostanie zapowiedziane w trakcie CES 2023. Targi odbędą się w dniach 5 – 8 stycznia 2023 roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie