PS5 w kosmosie

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Tagi:

PS5 to oficjalnie najszybciej sprzedające się PlayStation w historii. Znamy liczbę sprzedanych konsol

PS5 jest oficjalnie najszybciej sprzedającą się konsolą w historii PlayStation. Sony potwierdziło kapitalne wieści i podzieliło się konkretną liczbą sprzedanych sztuk.

Pisaliśmy dziś o wielkim sukcesie konsol Xbox Series, ale nie tylko Microsoft ma powody do świętowania. PlayStation potwierdziło, że w ręce graczy trafiło już 10 milionów konsol PS5. Oznacza to przy okazji, że sprzęt ten jest najszybciej sprzedającą się konsolą w historii Sony.

Jim Ryan udzielił wywiadu, w którym potwierdził, że w okresie premierowym w grę na nowej konsoli angażuje się rekordowo wielu graczy względem poprzednich generacji. Sony zdecydowanie ma powody do ogromnej radości.

Zaangażowanie na platformie jest najwyższe, jakie kiedykolwiek widzieliśmy, niezależnie od tego, jak na to spojrzeć.
Nieważne, czy chodzi o liczbę osób mierzoną wskaźnikiem MAU (Monthly Active Users), czy też o czas, jaki ci ludzie spędzają grając w gry. Oba te wskaźniki pokazują bardzo znaczący, dwucyfrowy wzrost w porównaniu z okresem premiery PS4, który był poprzednim rekordem

– powiedział szef PlayStation, Jim Ryan, w rozmowie z GamesIndustry

O 10 milionach sprzedanych konsol słyszeliśmy już wcześniej za sprawą branżowych analiz. Teraz jednak świetny wynik oficjalnie potwierdzono. Pobicie rekordu było jednak tylko kwestią czasu, wszak PS5 rozchodziło się zaskakująco dobrze już od chwili debiutu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się