PS5 na drodze do zostania “najbardziej udaną konsolą” Sony w historii

PS5 może zostać
Newsy PS5

PS5 cieszy się olbrzymią popularnością, a ostatnie słowa Jima Ryana sugerują, że może paść historyczny rekord! Czyżby szykował się nowy lider konsol Sony?

Jim Ryan ustąpił ze stanowiska prezesa PlayStation, ale mimo wszystko nadal wypowiada się w kwestiach związanych z kondycją firmy. Teraz poruszył temat popularności i rzekomego sukcesu konsoli obecnej generacji producenta.

PS5 coraz większym hitem

Osoba Ryana jest w ostatnim czasie dość kontrowersyjna, szczególnie dla tych, którzy na bieżąco śledzą temat tragicznej sytuacji w branży gier wideo. Wielu fanów PlayStation łączy go z falą zwolnień z firmy, a oferowane graczom “prezenty” upamiętniające byłego już szefa raczej nie cieszą się popularnością.

Mimo wszystko CEO PlayStation zaznacza w najnowszym odcinku oficjalnego podcastu, że sytuacja z popularnością i sprzedażą PS5 wygląda bardzo dobrze. To o tyle ciekawe, że nie pokuszono się o bezpośrednie wytłumaczenie, skąd te słowa się wzięły. Na grudzień 2023 roku konsola sprzedała się gorzej, niż oczekiwało Sony. Akcje firmy zaczęły lecieć na łeb, na szyję.

Powiedziałbym, że jesteśmy teraz na szczycie naszej gry. PlayStation 5 jest na dobrej drodze, aby stać się naszą najbardziej udaną konsolą w historii w wielu wektorach i myślę, że gry i wrażenia z gry, które zobaczysz na PlayStation 5, prowadzone przez PlayStation Studios, są najlepsze, jakie kiedykolwiek widzieliśmy.

– mówi Jim Ryan

Ryan dodał, że liczba gier opublikowanych przez Sony na PS5 w tym momencie cyklu życia przekracza wszystko, co zrobiono wcześniej. Mimo wszystko słowa te brzmią gorzko. Wielu graczy nadal uważa, iż obecna generacja zaliczyła falstart… nie oferując prawdziwie next-genowych przeżyć.

Źródło: https://blog.playstation.com/2024/03/29/official-playstation-podcast-episode-481-heres-to-you-jim/

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie