PS5 może zapewnić 120 fps-ów przy rozdzielczości 4K

Szef marki PlayStation przyznał, że PS5 wyświetli rozdzielczość 4K z odświeżaniem na poziomie nawet 120Hz. 

Sony oraz AMD ujawniły dotychczas kilka szczegółów technicznych na temat konsoli następnej generacji. Wiemy, że PS5 zostanie wyposażone w układ zawierający procesor oparty na trzeciej generacji linii Ryzen AMD (osiem rdzeni nowej mikroarchitektury 7nm Zen 2) oraz grafikę Navi 7nm RDNA. Ponadto na pokładzie next-gena znajdziemy niesamowicie szybki dysk SSDktórego możliwości mogliśmy zobaczyć na krótkim filmiku z konferencji Sony. Teraz do tych wiadomości dochodzi kolejna, której udzielił Jim Ryan, prezes i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment.

PS5 – zobaczymy 120 fps-ów na ekranie?

Podczas wywiadu z CNET, szef marki PlayStation zaznaczył, że nadchodząca konsola umożliwi rozgrywkę w rozdzielczości 4K na ekranach z częstotliwością odświeżania wynoszącą 120 Hz. Teoretycznie oznacza to, że sprzęt mógłby wyświetlić więcej niż 60 fps-ów, czyli płynnością, jaką możemy się cieszyć na ekranach z limitem 60 Hz.

Bardzo możliwe zatem, że PS5 dostarczy nam 120 klatek animacji na sekundę, lecz powinniśmy spodziewać się takiego wyniku raczej w starszych produkcjach, remasterach czy grach indie. Uzyskanie takiego wyniku w tytułach AAA tworzonych specjalnie z myślą o PlayStation 5 może być bardzo trudne.

Jim Ryan podkreślił również, że dysk SSD, o którym wcześniej wspominało Sony, będzie montowany w standardowych modelach PS5. Wyjaśnił również, że podane w kwietniu pierwsze oficjalne wiadomości o nowej konsoli były potrzebne, by gracze nie musieli opierać się na często nonsensownych plotkach i donosach z trzeciej lub czwartej ręki. – Niektóre z tych doniesień są prawdziwe, inne być może trochę mniej. To dopiero początek prezentowania informacji o urządzeniu – zaznaczył szef PlayStation.

Czekamy zatem na kolejną garść wieści od Sony!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: