Nowości PS5 i PS4

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Tagi:

PS5 może wczytywać niektóre gry jeszcze szybciej. Wystarczy odpowiedni dysk SSD M.2

Testy dodatkowych dysków SSD M.2 do PS5 wskazują, że wybrane modele mogą przyspieszyć wczytywanie niektórych gier z PS4. Digital Foundry potwierdza ciekawe wieści.

Sony testuje właśnie aktualizację, która wprowadza wsparcie dodatkowych dysków SSD M.2 do PlayStation 5. Na łątkę tę czeka wielu graczy i możliwe, że trafi ona do każdego posiadacza konsoli już w ciągu najbliższych miesięcy lub nawet tygodni.

Kwestia doboru dysku wciąż pozostawia wiele niedopowiedzeń. Okazuje się, że nawet tańsze, nierekomendowane przez Sony modele radzą sobie z szybkim wczytywaniem gier bez większego problemu. Wygląda na to, że działa to również w drugą stronę.

Jak wskazują testy Digital Foundry, droższe dyski SSD M.2 potrafią przyspieszyć wczytywanie wybranych gier. Zespół sprawdził dysk Samsung 980 Pro w paru tytułach wydanych na PS4, a także kilku grach udostępnionych tylko na PlayStation 5. Okazuje się, że niektóre gry z PS4 wczytują się szybciej na propozycji Samsunga, niż na standardowym SSD M.2 zamontowanym w PlayStation 5. Zainstalowanie radiatora dodatkowo zwiększa osiągi SSD M.2 od Samsunga.

Co ciekawe, różnica na korzyść zewnętrznych producentów dysków nie dotyczy wszystkich gier. Battlefield V wczytywał się szybciej po instalacji na standardowym dysku konsoli. Z kolei gry z PlayStation 5 wczytywały się tak samo szybko.

Różnice nie są ogromne, bo mowa tu o ledwie paru sekundach szybszego wczytywania. Niemniej wskazują one, że dołożenie dysku do PS5 może dać nam coś więcej, niż tylko zwiększenie „growej pojemności” naszej konsoli.

Jeśli chcecie obejrzeć pełny test Digital Foundry, znajdziecie go poniżej.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się