Gracze niezadowoleni “leniwym” designem limitowanej konsoli PS5. “Skok na kasę” – grzmią

PS5 w wersji Spider-Man 2 wkurzyło graczy. Zarzucają
Newsy PS5

PS5 w wersji Spider-Man 2 nie okazało się tym, na co czekali gracze. Wielu z nich narzeka, że Sony się nie postarało i design konsoli jest “leniwy”.

Jak dla mnie konsola PlayStation 5 w wydaniu inspirowanym Spider-Manem 2 wygląda naprawdę fantastycznie. Wielu graczy zresztą uznało podobnie, bo nie często zdarza się, że Sony wypuszcza nowy design swojej flagowej konsoli. Tygodnie mijały, premiera gry już niebawem, a pierwsi gracze składający zamówienia przedpremierowe na zestaw mogą cieszyć się limitowanym sprzętem. Zdjęcia pojawiają się w internecie i… wkurzają część fanów.

Fani Spider-Mana nie są zadowoleni limitowanym PS5

Wiele osób na Reddicie zarzuca japońskiemu gigantowi “leniwy” design i “szybki skok na kasę”. Czemu? Do tej pory zapewne widzieliście głównie lewy panel konsoli oraz limitowany DualSense. Obydwa mają czarny kolor i pokrywają je czerwone macki nawiązujące do symbiotu. Problem dotyczy jednak prawego panelu, który Sony najpewniej świadomie pominęło w większości materiałów marketingowych. Otóż widać na nim niewielkie, białe logo Spider-mana na dole i to wszystko. Nie ma macek, Venoma ani nic innego.

Jeżeli więc ktoś stawia PS5 w ten sposób, że widoczny jest przede wszystkim prawy panel, może mieć problem. Lewa połowa faktycznie wygląda nieźle, ale wielu graczom to nie wystarcza. Jak wspomniałem, pojawiły się zarzuty wobec “żerowania na pieniądzach” i tym podobnych praktyk, które nie spodobały się niektórym internautom.

Niektórzy porównują sytuację z Microsoftem, który wypuszcza limitowane skiny do Xbox Series X. Jeden, inspirowany Starfield, faktycznie diametralnie zmienia wygląd konsoli.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie