PS5 – jak będzie wyglądać? Potwierdzono kształt wersji deweloperskiej

Sony sypnęło dużą garścią szczegółów dotyczących PlayStation 5. Dowiedzieliśmy się sporo o nowym padzie DualShock 5, poznaliśmy wstępny termin premiery. Nadal jednak pozostaje wiele niewiadomych, jak cena i wygląd PS5.

W sierpniu tego roku sporo się pisało o wyglądzie PS5, a to za sprawą patentu Sony, który przedstawiał tajemniczy sprzęt. Najpierw widzieliśmy szkice, na podstawie których utworzono renderingi. Możecie je zobaczyć jeszcze raz poniżej.

Dzisiaj wracamy do tematu wyglądu PlayStation 5, choć Sony nadal milczy w tej kwestii. Jednak podczas prezentacji sprzętu sprzed kilkunastu godzin, po której opublikowaliśmy mnóstwo nowych informacji o next-genie, dziennikarz serwisu Wired powiedział, że na szybki rzut oka konsola wygląda bardzo podobnie do wizualizacji, które krążą po sieci.

Mamy zatem kolejne potwierdzenie (wcześniej mówił o tym deweloper z Codemasters), że PS5 w wersji deweloperskiej wygląda mniej więcej tak:

Musimy jednak pamiętać, że wersja PlayStation 5, którą kupimy w sklepach, z pewnością będzie się w jakimś stopniu różniła od zestawów deweloperskich. Pytanie tylko – jak bardzo i czy Sony zachowa charakterystyczną obudowę w kształcie V z dev kita?

Przypominamy, że konsola PS5 zostanie wyposażona w układ zawierający procesor oparty na trzeciej generacji linii Ryzen AMD (osiem rdzeni nowej mikroarchitektury 7nm Zen 2) oraz grafikę Navi 7nm RDNA. Ponadto na pokładzie next-gena znajdziemy niesamowicie szybki dysk SSDktórego możliwości mogliśmy zobaczyć na krótkim filmiku z konferencji Sony. Sprzęt ma zapewniać nie tylko 4K, lecz również wyświetli obraz w rozdzielczości 8K. Sony sugerowało też, że konsola będzie w stanie zapewnić płynność na poziomie 120 fps-ów. Dochodzi do tego kompatybilność wsteczna, pozwalająca uruchamiać gry z PlayStation 4.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: