Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

PS5 i Xbox Series X. Porównajmy dźwięki powitalne next-genów

Sony zapowiedziało wczoraj pokaz gier na PS5, prezentując przy okazji krótki materiał wideo. Fani PlayStation są przekonani, że dźwięk z filmiku to „głos” konsoli nowej generacji.

Kilkanaście godzin temu dowiedzieliśmy się, że pokaz gier na PS5 został zaplanowany na 4 czerwca o godzinie 22:00 czasu polskiego. To oficjalna wiadomość od Sony. Towarzyszący zapowiedzi filmik ujawnił jednak coś więcej.

PS5 – dźwięk startowy – powitalny

Po pierwsze mamy potwierdzenie, że pad DualSense będzie występował również w czarnym kolorze. Pierwsze spojrzenie na kontroler pokazywało urządzenie jedynie w białych barwach, co niespecjalnie się wszystkim spodobało.

Fani marki PlayStation twierdzą również, i również się z nimi zgadzamy, że dźwięk na nagraniu nie jest przypadkowy i właśnie usłyszeliśmy startową/powitalną nutę PlayStation 5. Nie jest to jednak oficjalna i potwierdzona przez Sony informacja, a jedynie nasze domysły.

Zresztą, Microsoft również ujawnił powitalny dźwięk Xbox Series X właśnie w krótkim wideo zapowiadającym pokaz gier na tę konsolę.

Skoro mamy już (prawdopodobnie) dwa dźwięki powitalne, czas zestawić je ze sobą – który brzmi Waszym zdaniem ciekawiej? Którego będziecie słuchać przez najbliższe lata przed każdym zatopieniem się w wirtualny świat?

Xbox Series X – dźwięk powitalny konsoli

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się