Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Pokaz gier na PS5 – jest oficjalna data!

Ujawniono datę prezentacji produkcji na next-gena od Sony. Pokaz odbędzie się 4 czerwca o godzinie 22:00 czasu polskiego.

Okazuje się, że Jason Schreier z Bloomberga (ten sam, który niedawno odszedł z Kotaku) i Takashi Mochizuki nie pomylili się, sugerując dwa dni temu, że wydarzenie online, podczas którego zostaną zaprezentowane gry na PS5, jest planowane na następny tydzień. Konferencja miała się odbyć około środy; teraz na oficjalnym blogu PlayStation pojawiła się informacja, że wydarzenie ustalono ostatecznie na godzinę 1:00 czasu pacyficznego (w Polsce będzie to 22:00) w czwartek 4 czerwca. Wszystko ma trwać ponad godzinę.

Jest raczej pewnym, że podczas pokazu japońskie przedsiębiorstwo nie wyjawi żadnych konkretów na temat konsoli – można to wnioskować z treści wpisu na blogu, gdzie jest mowa wyłącznie o grach na PS5. Także zajawka prezentacji nie sugeruje nic nowego w kwestii sprzętu – są tu pokazane jedynie fragmenty DualSense, którego poznaliśmy już jakiś czas temu.

Sony dodaje, że po tej konferencji „będzie wciąż mieć dużo do pokazania”. Dziennikarze Bloomberga wspomnieli dwa dni temu, że w ciągu kolejnych tygodni i miesięcy mają mieć miejsce również inne konferencje związane z nowym PlayStation – i może wtedy przyjdzie czas na prezentację nowej konsoli.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się