złote PS5 ze złotym DualSense

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Tagi:

Oto najlepiej oceniana gra na PS5

Zastanawialiście się może kiedyś, jaki jest najlepszy tytuł na PS5? Tak się składa, że nie jest to żaden exclusive „piatego pleja” lub tytuł dostępny na wyłączność na sprzęcie PlayStation. Największe uznanie recenzentów i graczy zdobył… Hades!

Tak, dobrze czytacie. Ten „indyczek” mający swoją pierwszą premierę we wrześniu 2017 roku cieszy się aż tak dobrymi ocenami. Tytuł niedawno zadebiutował też na konsolach nowej generacji, wykorzystując next-genowe możliwości sprzętów. W serwisie Metacritic Hades otrzymał od recenzentów zawrotne 93 punkty Metascore oraz order „Must-Play”. Obecnie nie ma innej produkcji z tak sporym wynikiem.

Najlepiej oceniana gra na PS5 - Hades - oceny na Metacritic

Zaraz za tym „rogalikiem” znalazło Demon’s Souls z oceną 92 oraz Tony Hawk’s Pro Skater 1+2, które również figuruje w sieci liczbą 92. Ów Soulsy zdobyły też wspomniane przed momentem oznaczenie, co stawia je nieco wyżej w klasyfikacji od dzieła o jeżdżeniu na desce.

Wracając do gry studia Supergiant Games, nie powinno jednak nikogo dziwić, że to ten tytuł znalazł się na samym szczycie Metacritica i produkcji z kategorii „PS5”. Hades zdobył dziesiątki nagród i widać w nim na każdym kroku doświadczenie zebrane przez deweloperów w przypadku ich poprzednich prac. W mojej opinii te wszystkie wysokie noty są jak najbardziej zasłużone i z całego serca gratuluję deweloperom sukcesu ich dzieła.

A Wy jakiej gry spodziewaliście się na pierwszym miejscu w tym rankingu? Macie innego kandydata, który według Was mógłby się tam znaleźć?

[Foto: Truly Exquisite]

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się