Aktualizacja PS5 - logo z interfejsu

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Tagi:

Znak towarowy Sony wskazuje na powrót zapomnianej funkcji z PS3

PS5 może w przyszłości otrzymać funkcję, którą kojarzą osoby mające styczność z PS3. Sony odnowiło znak towarowy dla długo nieobecnej na konsolach PlayStation ciekawostki.

PlayStation 3 miało parę problemów, ale dało początek kilku słynnym markom, które są z nami do dziś. Sony pokusiło się przy okazji tej konsoli o kilka nietypowych rozwiązań, które w wielu przypadkach szybko zakończyły swój żywot. Jednym z nich było PlayStation Home.

Teraz, po wielu latach, lepiej lub gorzej wspominana przez graczy funkcja może powrócić. Jak zauważył użytkownik Bundy z ResetEra, Sony odnowiło znak towarowy PS Home. Bundy wskazuje, że usługa mogłaby zostać wykorzystana w PlayStation VR 2 na PS5. Brzmi to całkiem sensownie, choć to nadal tylko plotka.

Duzi producenci często odnawiają znaki towarowe bez większych planów na przyszłość. To naturalna kolej rzeczy w branży i równie dobrze PS Home może nigdy nie zagościć na naszych konsolach. Dodatkowo sama marka raczej nie zdobyła wielkiej popularności wśród graczy.

Usługa pozwalała na wirtualne spotkania ze znajomymi i uczestnictwo w minigierkach. Rozwiązanie to miało wiele większych i mniejszych problemów, ale i tak zebrało pewne grono fanów. Niestety, najwyraźniej nie było ono wystarczająco liczne

Przypomnę, że Sony zamknęło Home w 2014 roku i nie przedłużyło życia usługi na PS4. Wynikało to najpewniej z braku perspektyw na dalszy rozwój i dość przeciętnego zainteresowania. Niemniej powrót tej zapomnianej już funkcji byłby całkiem ciekawym wydarzeniem. Stworzenie swoistego miejsca spotkań dla posiadaczy gogli VR od Sony byłoby jak najbardziej sensowne.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się