PS5 dostanie ekskluzywny horror AAA na Unreal Engine 5. Wiemy, kto go tworzy

PlayStation Studios - grafika
PS5

Potwierdzono, że jedno z nowo przejętych studiów PlayStation pracuje nad wysokobudżetowym horrorem zmierzającym na PS5. Fani grozy, chyba macie na co czekać.

Za produkcję gry odpowiada studio Firesprite – zauważyli użytkownicy ResetEra. To studio, które PlayStation kupiło we wrześniu zeszłego roku, jednak obie firmy już wcześniej ze sobą współpracowały. Firesprite współtworzyło między innymi, The Playroom i The Playroom VR. Deweloperzy wypuścili także w pełni autorskie mobilne Run! Sackboy! Run! i The Persistence. Ten drugi tytuł mogliście zgarnąć w jednym z zestawów gier rozdawanych w PlayStation Plus.

Oferty pracy w Firesprite wskazują, że studio przygotowuje przygodowy horror, który zadziała na silniku Unreal Engine 5 i ma spory budżet. Jednym z kluczowych elementów nieogłoszonego jeszcze tytułu ma być mocna historia.

Nie wiemy, kiedy należy spodziewać się zapowiedzi najnowszej produkcji Firesprite. Nie potwierdzono, kiedy rozpoczęto prace nad grą, ale nie spodziewałbym się jej ujawnienia w najbliższym czasie. Nie mamy też pewności czy produkcję osadzono w zupełnie nowej marce, czy może wykorzystano IP posiadane już przez PlayStation, na przykład Siren lub (co znacznie mniej prawdopodobne) Until Dawn. Osobiście spodziewam się jednak nowej marki.

Firesprite obecnie prowadzi bardzo szeroko zakrojoną rekrutację. Do studia dołączyło wielu deweloperów, a zespół chce zatrudnić ponad 50 kolejnych osób. Nic dziwnego – plotki wskazują, że firma szykuje też nową odsłonę Twisted Metal. Do kilku dużych projektów potrzeba wielu deweloperów.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie