Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Oszustwa na PS5. Zdjęcie next-gena w cenie konsoli, a ludzie to kupują!

Oszustwa na PS5 przybierają niespotykaną dotąd, wręcz abstrakcyjną skalę. Masa sprzedających oferuje zdjęcia w cenie konsoli.

Problemy z dostępnością PlayStation 5 stwarzają idealne warunki do wzbogacenia się oszustów. Nie dotyczy to tylko resellerów, ale też najzwyklejszych krętaczy.

Szczególnie popularnym ostatnimi czasy sposobem na wyłudzanie pieniędzy jest oferowanie zdjęcia PS5 za cenę samej konsoli. Choć informacja o sprzedaży zdjęcia jest zawarta w większości aukcji, to nadal jest to dość nieprzyjemny sposób na zarabianie na podekscytowanych graczach chcących nabyć nowy sprzęt.

Źródło: SlashGear

Portal eBay walczy z oszustami i przedstawiciele platformy wystosowali oświadczenie w sprawie oszustw na PS5.

Potępiamy oportunistycznych sprzedawców, którzy próbują wprowadzić w błąd niektórych użytkowników. Jesteśmy w trakcie usuwania ogłoszeń zawierających same zdjęcia PS5 i podejmiemy stosowne działania wobec sprzedających.

Każdy zakup, w szczególności drogiego i limitowanego przedmiotu, powinien być dokonywany z odpowiednią ostrożnością, po przeczytaniu opisu aukcji.

Dodatkowo każda transakcja wpasowująca się w system zwrotów platformy eBay gwarantuje zwrócenie pieniędzy w przypadku oszustwa. Sprawa jest dość poważna, bowiem w grę wchodzą tysiące dolarów, które tracą nieświadomi kupujący.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się