PS4 Pro – techniczne możliwości i funkcje konsoli na nowym zwiastunie

PS4 Pro – techniczne możliwości i funkcje konsoli na nowym zwiastunie
Filmiki z gier Newsy Polecamy PS4

Sony podkręca atmosferę przed premierą sprzętu.

Premiera PS4 Pro nadchodzi wielkimi krokami i sprzęt wyląduje na rynku już jutro, czyli 10 listopada. Sony pompuje tymczasem hype na nadchodzącą platformę wypuszczając świeżutki filmik, skupiający się na technicznych możliwościach urządzenia.

Cóż zaoferuje graczom PS4 Pro? Jak możecie zobaczyć na poniższym materiale, należy szykować się na dynamiczną rozdzielczość 4K, technologię HDR oraz płynniejszą rozgrywkę. Wszystko okraszono urywkami z gier, odpalonych na nadchodzącej platformie. Obecnie będzie to najmocniejsza konsola na rynku.

Recenzje i testy PS4 Pro już w sieci. Warto kupić konsolę?

Recenzje i testy PS4 Pro zaczynają pojawiać się w sieci i można powiedzieć, że mocniejsza wersja PlayStation 4przypadła dziennikarzom do gustu.

Redaktorzy serwisu IGN wlepili PS4 Pro notę 8,5/10 podkreślając, że konsola oferuje wiele dodatkowej mocy, którą będą mogli wykorzystać deweloperzy, lecz póki co, nawet na dużym ekranie 4K różnica w grach – w odniesieniu do obecnego modelu konsoli – jest często takiego formatu, że posiadacze zwykłego PlayStation 4 nie powinni czuć zazdrości. IGN kwituje wszystko stwierdzeniem, że dopiero nadchodzące patche do gier i przyszłe produkcje mogą ujawnić pełen potencjał nowego sprzętu. Jeśli PS4 Pro otrzyma odpowiednie wsparcie, może rozbłysnąć jak prawdziwa gwiazda.

Recenzja PS4 Pro w serwisie Engadget zakończyła się natomiast oceną 88/100 i wnioskiem, że to przede wszystkim konsola dla osób z telewizorami 4K, które nie posiadają wcześniejszych wersji czwóreczki oraz zagorzałych graczy, liczących każdy procent dodatkowej mocy.

Test PS4 Pro na Gamespot podsumowano z kolei stwierdzeniem, że jeśli posiadamy telewizor 4K HDR i chcemy obecnie kupić jakąś konsolę, PS4 Pro jest zdecydowanie godna polecenia. Redaktorzy portalu twierdzą, że nawet w przypadku osób z ekranami Full HD omawiany sprzęt jest dobrym wyjściem, ponieważ w rozdzielczości 1080p niektóre gry również mogą wyglądać lepiej. W porównaniu do zwykłego modelu PS4, ten oznaczony dopiskiem Pro oferuje po prostu więcej. Entuzjaści grafiki mogą docenić ulepszony antyaliasing i żywsze kolory, ale dla większości osób różnice prawdopodobnie nie będą widoczne z pewnej odległości od ekranu – twierdzi Gamespot.

Jak zatem widzicie, pierwsze recenzje i testy PS4 Pro są optymistyczne, lecz nie mówią o wielkim przełomie i rewolucji w porównaniu do obecnego PlayStation 4. Kto jednak wie, jak deweloperzy spożytkują moc drzemiącą w najmocniejszej obecnie konsoli na rynku.

Recenzje i testy PS4 Pro – publikacje dotyczące sprzętu:

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie