Nowe gry PS4 PS5 - kontrolery

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Tagi:

Do kiedy PS4 będzie otrzymywać gry od Sony? Analityk wskazuje konkretny rok

Branżowy analityk podzielił się swoimi przewidywaniami odnośnie dalszego wsparcia PS4. Jego zdaniem, na poprzedniej generacji pogramy jeszcze dość długo.

PlayStation 5 sprzedaje się świetnie i wiele wskazuje na to, że nadal będzie rozchodzić się błyskawicznie. Konsole nadal nie są jednak łatwe do dostania za granicami naszego kraju, co nie umyka uwadze Sony. Poprzednia generacja konsol nadal jest w pełni wspierana i zapewne nie zmieni się to jeszcze przez wiele miesięcy.

Znany branżowy analityk, Michael Patcher, odniósł się do tematu wsparcia PlayStation 4. Jego zdaniem, poprzednia konsola Niebieskich będzie otrzymywać gry do 2023 roku. Ilość wydawanych na starszy sprzęt produkcji będzie oczywiście maleć, ale tytuły ekskluzywne dla platform Sony mają przestać się ukazywać na tym sprzęcie dopiero właśnie za dwa lata.

Nie mogą zignorować PS4, dopóki nie będą mieli wystarczająco dużo PS5, by sprzedać tyle sztuk, że będą w stanie zarobić na grze. Chcesz sprzedać około 3 milionów sztuk, aby osiągnąć próg rentowności, a jeśli nie sprzedasz więcej niż 7-8 milionów lub 10 milionów PlayStation 5, po prostu nie możesz tego zrobić.

Jeśli chcą sprzedać 20 mln sztuk (gier – red. ), to muszą je wydać na stare i nowe konsole. Prawdę mówiąc, myślę, że będą wspierać PS4 do 2023 roku. Dziesięć lat. Uważam, że prawdopodobnie zobaczycie więcej tytułów ekskluzywnych (dla PS5 – red. ) w 2022 roku, a prawdopodobnie wszystkie (gry PlayStation – red. ) będą ekskluzywne w 2023 roku.

– powiedział Michael Patcher w swoim materiale

Posiadacze PlayStation 4 nie muszą się więc na razie martwić. Nowych gier nie zabraknie, a Sony nie będzie się spieszyć z zakończeniem wsparcia. Problemy z dostępnością nowych konsol zapewne jeszcze trochę potrwają, co przełoży się też na ilość gier wydawanych na obie generacje sprzętów.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się