Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

PS4 – imponujący dynamiczny motyw z pierwszym PlayStation. Nieoficjalny

Zapewne wielu posiadaczy PlayStation 4 przygarnęłoby taki dynamic theme stworzony ku chwale pierwszej konsoli PlayStation. Zobaczcie prezentację.

Czarodzieje od motywów, czyli ekipa Truant Pixel, po raz kolejny udowadniają, że znają się na swojej pracy. Grupa przedstawiła koncepcję dynamicznego motywu dla PS4, który jest dedykowany kultowemu szarakowi.

Sony ogłosiło w zeszłym tygodniu, że sprzedano już ponad 500 milionów konsol z logo PlayStation (a dokładniej: 525,3 mln sztuk, z czego 81,2 mln to konsole PS4). Podczas gdy Sony świętuje milowy krok limitowaną edycją PS4 Pro (poniżej opis konsoli), grupa Truant Pixels postanowiła uczcić wspomnianą sprzedaż na własny sposób – naprawdę niesamowitym motywem, który budzi sentyment starszych graczy wychowanych na PSX-ie.

Truant Pixels przedstawiła filmik PS1 Legacy Dynamic Theme. Zobaczycie na nim motyw dla PS4, witający nas znanym logo z pierwszego PlayStation i dźwiękiem, na którym wychowało się pokolenie lat 90. Dalej jest tylko lepiej – motyw w świetny sposób pokazuje szaraka i pozwala nawet zajrzeć do jego wnętrza. Theme jest w pełni funkcjonalny i został nagrany bezpośrednio z jednego z devkitów PS4, który posiada ekipa Truant Pixel.

Niestety, jest to motyw nieoficjalny i wątpliwe, by pojawił się do pobrania w PS Store. Sony musiałoby dać zielone światło, lecz największym problemem (jak zaznacza serwis DualShockers) wydaje się być tutaj kwestia logo pierwszego PlayStation. Sony Computer Entertainment zostało przecież przekształcone w Sony Interactive Entertainment, zatem konieczne byłyby zmiany w motywie.

PS4 – nieoficjalny dynamiczny motyw z PlayStation

PS4 Pro 500 Million Limited Edition – opis konsoli

Firma Sony Interactive Entertainment (SIE) ogłosiła że wprowadzi do sprzedaży specjalnie zaprojektowany system PlayStation 4 Pro (PS4 Pro) o nazwie “PlayStation 4 Pro 500 Million Limited Edition” (z dyskiem twardym o pojemności 2 TB). Sprzęt będzie dostępny od 24 sierpnia 2018 r.

Ta limitowana wersja jest wykonana z półprzezroczystego, granatowego tworzywa. Po włączeniu zasilania, gdy wewnątrz urządzenia świeci się jasne niebieskie światło, użytkownicy mogą obserwować piękną , wyrafinowaną architekturę systemu PS4 Pro, dostępną tylko w tej specjalnej, półprzezroczystej konstrukcji.

Logo rodziny PS na górnej powierzchni oraz logo PS4 na przodzie systemu PS4 Pro są wykonane z matowego materiału w kolorze brązowym, który pasuje do granatowej, przezroczystej konstrukcji i zapewnia jej elegancki wygląd. Każdy system PS4 Pro ma płytkę w prawym dolnym rogu przedniej części systemu, na której zapisano unikalny numer danego egzemplarza, od 1 do 50 000. Będzie on przypominać szczęśliwym posiadaczom egzemplarza z edycji specjalnej, że ich PS4 Pro jest jedynym takim urządzeniem na świecie.

Akcesoria są również przezroczyste i w takim samym granatowym kolorze. Górną część kontrolera DUALSHOCK 4 wykonano z takiego samego kolorowego, przezroczystego tworzywa, jak główny system, a tylną z materiału matowego o podobnym kolorze, z symbolami „△○×□” i logo rodziny PS w specjalnej kolorystyce. Podobnie jak w systemie PS4 Pro, pasek świetlny kontrolera bezprzewodowego delikatnie podświetla wewnętrzną strukturę urządzenia.Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%