Wyciekła anulowana darmowa gra na PS3. Kolejna część uwielbianego cyklu

Anulowana darmowa gra z PS3 wycieka | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS3

Dziś marka LittleBigPlanet nie jest już aż tak popularna, lecz niegdyś cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Oto materiały z anulowanej gry na PS3.

Zapewne wielu graczy po dziś dzień ciepło wspomina szereg niezwykle udanych gier na wyłączność z ery PS3. To także czasy rozkwitu wielu serii, z których część popularna jest aż do dzisiaj (jak choćby The Last of Us). Jedną z nich było jednak LittleBigPlanet. Cykl może nie umarł całkowicie, lecz dziś poza spin-offem w postaci Sackboy: Wielka Przygoda nie dostaliśmy nic nowego.

LittleBigPlanet Hub z PS3 wycieka

Wszystko jednak mogło wyglądać zupełnie inaczej, gdyby tylko Sony nie anulowało powstającego lata temu LittleBigPlanet Hub. Miało to być “doświadczenie free-to-play” niejako kojarzone z grami-usługami. Tytuł miał stanowić darmowy “pomost” między pierwszą a drugą częścią cyklu. To właśnie tam miałyby pojawić się wszystkie dodatki i gry do kupienia w ramach tego cyklu.

Nie wiemy, czemu Sony zdecydowało się anulować rozwój tytułu. Wygląda jednak na to, że gra trafiła co najmniej do bety, więc mogła być bardzo blisko ukończenia. Jak gdyby nigdy nic, wydawca wstrzymał jej rozwój i nawet specjalnie nie informował o tym graczy. Co ciekawe, zapowiedź gry po dziś dzień widoczna jest na blogu PlayStation.

Poniżej znajdziecie 7-minutowy zapis rozgrywki z anulowanego LittleBigPlanet Hub. Na razie można go oglądać na YouTubie, ale nie daję gwarancji, że Sony nie zdecyduje się go zdjąć.

Obecnie część pracowników MediaMolecule (twórców LBP) zwolniono, a Dreams nie doczeka się wydania natywnej wersji na PS5 i PC.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie